צילום: אפי נעים גאווה בינלאומית: מגזין הטבע בריטי BBC WILD LIFE, העוסק באתרים הגדולים והחשובים בעולם, הכתיר במהדורה האחרונה של המגזין, את אגמון החולה כאתר תצפית וצילום טבע מהחשובים בעולם.בכתבה המגזין נבחרו 20 אתרי התיירות לתצפית בבעלי חיים וצילום טבע החשובים בעולם. הבחירה נעשתה על ידי 300 מומחים מכל רחבי העולם, הכוללים מדענים, צלמים ומפיקי טלוויזיה. אגמון החולה של קק"ל הוצב במקום התשיעי מתוך עשרים האתרים הנבחרים.

ניל בנווי, צלם סקוטי הנמנה עם מיטב צלמי הטבע המוכרים בבריטניה, תיאר בכתבה את החוויה שעבר באגמון החולה כחוויית חיים, וזאת כאשר ישב בלב להקה של כ 15,000 עגורים. יש לציין, כי בנווי הינו צלם טבע שראה, צפה וצילם במקומות רבים ואטרקטיביים בכל רחבי העולם.

במקום הראשון מוקמה הנדידה הגדולה מהסרנטגי בטנזניה למסאי מארה שבקניה. לעומת זאת, התגודדות דובי הגריזלי בדנלי, מראה מהפנט של הטבע הפראי בהתגלמותו, ממוקמת אחרי האגמון.

ואם לא די בהצלחה מבית היוצר הבריטי, הרי שגם מבית היוצר של מנוע החיפוש הגדול בעולם יש בשורות טובות מאוד: בבדיקה שנעשתה על ידי גלובס, בשיתוף עם Google, נמצא כי האתר האינטרנטי של אגמון החולה הוא הרביעי מתוך מונחי החיפוש הפופולאריים בתחום התיירות בארץ.


עגורים באגמון החולה (צילום: אפי נעים)

בתוך כך, בין התאריכים 06.03.09 ועד 15.03.09 יתקיים פסטיבל אמנות בינלאומי באגמון החולה, בהשתתפות עשרות אמנים מישראל ומחו"ל. הפסטיבל יתקיים ביוזמת החברה להגנת הטבע וקרן קימת לישראל למען קידום הטבע באגמון החולה.

במהלך הפסטיבל יתקיימו סדנאות יצירה, סיורים, הרצאות והדרכות מיוחדות לציבור הרחב, בהשתתפות האמנים, בתשלום סמלי של 25-45 שקל לאדם.