צילום: יורם כהן התחנה המרכזית בטבריה היא חלק מפניה של העיר, אבל הפנים האלה נראות רע יותר ויותר מיום ליום. ההזנחה והמצב התברואתי מחריפים והשיפוץ לא נראה באופק. לפני פחות מחודש הציב ראש העירייה, זוהר עובד, אולטימטום בפני מנהלי התחנה ודרש מהם תוך 60 יום להתחיל בשיפוץ המקום, ולא תחל העירייה בעבודות ותחייב את מנהלי המקום במימונן. אך דבר לא קרה.

בשנת 2004 רכשו יואב ורמי בטאן את המקרקעין מחברת מפעלי תחנות בע"מ. בראשית הדרך המטרה הייתה להקים מרכז מסחרי דמוי קניון, על מנת לשפץ את המתחם שסובל מהזנחה קשה כבר שנים רבות.בעלי המקרקעין טרם קיבלו התרי בנייה מהוועדה לתכנון ובנייה בעירייה, וכתוצאה מכך המקום עדיין ממשיך לשרוד תחת הזנחה ותשתית תברואתית לקויה. כעת נותרו למנהלי התחנה המרכזית, יואב בטאן ובנו רמי 40 יום, על מנת להישמע להוראות ראש העירייה ולהתחיל בשיפוץ המסיבי.

מתחם התחנה מתחלק לשתי קומות. בקומת הקרקע נמצאת הכניסה הראשית לרציפי האוטובוסים. בתוך המבנה ישנו גרם מדרגות שמוביל לקומה העליונה. המבנה מכיל בסה"כ כ-13 עסקים עצמאיים. התחנה הוקמה לפני שנים רבות, אולם מאז ועד היום לא ניכר כי חל שינוי מהותי בחזות ובתשתית הבסיסית שלה.

בחודש יוני 2008 שלח מנכ"ל משרד התיירות, שאול צמח, מכתב לעובד, בו הביע מורת רוח ממצבה הירוד של התחנה וביקש ממנו לקדם את פיתוחה. "נציג משרד התיירות ערך בעיר טבריה ביקורת באתרי התיירות בעיר ובמתחם התחנה המרכזית", כתב צמח לעובד, "ישנו דוח מתועד של ביקורת זו המדבר בעד עצמו ומציין את המצב הירוד מאוד של כל המתחם המהווה לעתים מהווה נקודת מפגש משמעותית של התייר עם העיר. הירתמותך לליקויים העולים ממצאי הדוח הכרחית".

חרף בקשתו של מנכ"ל משרד התיירות לשקם את מתחם התחנה המרכזית, נראה שעדיין דבר לא השתנה ולו במעט. ב-16 לפברואר כתב עובד מכתב למנהלי התחנה ומנהל אגד, דקל חרמש, והציב בפניהם אולטימאטום שעליהם לשפץ את התחנה תוך 60 יום.

מחברת אגד נמסר: "התחנה המרכזית בטבריה אינה מצויה בבעלות אגד אלא בבעלות חברת 'מפעלי תחנות בע"מ' ומשפחת בטאן, כך שיש להפנות אליהם כבעלים כל דרישה לשיפוץ חזותי או שיפור אחר במבנה".

לא התקבלה תגובה של בעלי חברות בע"מ עד לפרסום הכתבה.

עיריית טבריה החליטה שלא להגיב לכתבות המתפרסמות בעיתון 'ידיעות טבריה'.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה'