צילום: רוני חסיד נרתמים לחיסכון: מנהלי ועובדי גני החיות בישראל יתכנסו בשבוע הבא בגן גורו בעמק המעיינות לכנס בנושא דרכים לצמצום צריכת המים בגני החיות.

הצורך בחיסכון במים מקיף את כל המגזרים וכעת גם בגני החיות נרתמים למאמץ הלאומי. ביום חמישי, ה-19 במרץ, יערך בפארק האוסטרלי גן גורו כנס מיוחד של ארגון גני החיות הישראלי בסימן דרכים לצמצום צריכת המים בגני החיות תחת הכותרת "טיפ טיפה – נותנים טיפ חוסכים טיפה!"בכנס צפויים להשתתף 250 מנהלי ועובדי גני החיות בישראל כולל המצפה התת ימי באילת. כל אחד ממנהלי גני החיות ידווח על הנעשה בגני החיות השונים, תוך דגש על האמצעים לחיסכון במים. יינתנו הרצאות על טיפול טבעי במערכות מים באמצעות צמחי מים, כדי לאפשר שימוש חוזר בהם והפחתת צריכת המים בגינות שבגני החיות.

בכנס ידונו נושאים מקצועיים הקשורים לעולם בעלי החיים ובהם רביית קואלות, הקפאת ד.נ.א של בעלי חיים, גידול ושחרור חיות בר והחזרת לוטרה לטבע, מעבר ג'ירפות מהחצר בירושלים לשטח הפתוח בספארי, יוצג מין חדש של בעל חיים בארץ, הפקארי, יסופר על אימון עדר יעלים, יוצג גידור חשמלי אסתטי של גני חיות, כיצד להציל את הצפרדעים בשלולית החורף החיים בה ורבייה בשבי של הסנאי הזהוב.

הכנס יפתח במעמד שגריר אוסטרליה בישראל, ג'יימס לרסן, שידבר על חיסכון המים ושמירת הסביבה בארצו. ישולב סיור בגן גורו, תתקיים פעילות מגבשת בנחל האסי בקיבוץ ניר דוד והרצאתה של יוני צין, מנהלת אתר השחזור של חומה ומגדל בגן הלאומי גן השלושה, שתספר כיצד הפך תל עמל לניר דוד.