צילום: איתן ברטל מזל רע: יום טיול לחרמון של תלמידי בית ספר בגליל המערבי הסתיים בעוגמת נפש גדולה. בתאונת דרכים שהתרחשה ביום חמישי בין אוטובוס תלמידים ומשאית של צה"ל, נפצעו 16 איש מתוכם 12 בני נוער בגילאי 15 ועוד ארבעה חיילים במצב קל עד בינוני, שהועברו על ידי מד"א לטיפול במרכז הרפואי זיו בצפת.הכול החל ביום של שמחה וצפייה לבילוי בצפון של בני נוער מבית ספר בגליל המערבי. הטיול כלל נסיעה לאזור צפון הגולן, מסלול הליכה במים שהספיקו לעשותו, וסיומו של הטיול שהיה אמור להיות בבילוי באתר החרמון.

בדרכם לאתר, התנגש האוטובוס שהסיע את הילדים במשאית צבאית, בה היו ארבעה חיילים, בצומת נשוט ברמת הגולן. כאמור, כל הפצועים בתאונה פונה לבית החולים זיו.

"היום התנהל בשמחה גדולה של כל הילדים, וחבל מאוד שהסתיים בבית חולים", אמר סמח עדל, מלווה הטיול. "קשה לי מאוד לראות את הילדים פצועים ומאוכזבים שלא ימשיכו את הטיול שחיכו לו הרבה זמן. גם הילדים שלא נפצעו ביקשו להגיע לבית חולים לבקר את חבריהם ולא להמשיך בבילוי. אני שמח לשמוע שהילדים פצועים קל".

ד"ר חוסיין עאמר, מנהל חדר מיון בבית החולים, אמר כי תאונות הדרכים הפכו מכת מדינה, וכי הוא מפציר בנוהגים בכבישים לא לנהוג במצב של עייפות או בחוסר תשומת לב, להיות ערניים לכל המתנהל על הכביש ולכל שינוי בדרכים, בעיקר בדרכים לא מוכרות להם.