צילום: חגי אהרון לראשונה בתולדות קק"ל מונתה אישה לתפקיד מנכ"ל קרן קיימת לישראל: יעל שאלתיאלי עשתה היסטוריה כאשר בשבוע עבר אישר הדירקטוריון פה אחד את מינויה.

שאלתיאלי כיהנה במשך השנתיים וחצי האחרונות כמנכ"לית משרד החקלאות. כמו כן, כיהנה כראש המועצה האזורית בקעת בית שאן במשך 10 שנים.שאליתאלי, חברת קיבוץ נווה אור, נבחרה לתפקידה על ידי ועדת האיתור של קק"ל שבחנה למעלה מ-100 מועמדים, שהגישו מועמדותם לתפקיד הנחשק. המנכ"לית החדשה בעלת תואר ראשון בגיאוגרפיה וכלכלה מטעם אוניברסיטת חיפה, ובעלת תואר שני במנהל עסקים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

בעבר כיהנה שאלתיאלי בתפקידים ציבוריים בהם יו"ר מט"י בית שאן - עמותה לקידום וטיפוח עסקים קטנים, יו"ר פארק תעשיות הצבאים, חברת מועצת המים ברשות המים, המייעצת לנציב המים בענייני ניהול משק המים בישראל ועוד.

אפי שטנצלר, יו"ר דירקטוריון קק"ל, בירך את שאלתיאלי ואיחל לה הצלחה רבה בתפקידה החדשה. "אני מאחל לך התמודדות מוצלחת עם האתגרים המורכבים של התפקיד בפיתוח וייעור הארץ, בבניית מאגרי מים ותשתיות, והמשך ההובלה של הקק"ל בתחום השמירה על הירוק והסביבה".

לרגל מינויה אמרה שאלתיאלי: "אני מודה על האמון שנתן בי דירקטוריון קק"ל. האתגרים העומדים בפני בתפקיד אכן אינם פשוטים, אך אני בטוחה כי ניסיוני ותפקידיי הקודמים במשק המים, במשרד החקלאות ובמועצה האזורית בית שאן, יהיו לי לעזר רב להתמודדות מוצלחת ופורייה עם אתגרים אלה".