צילום: דרור ארצי נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיע אתמול (א') לביקור בגליל העליון, והקדיש חלק ממנו גם לאגמון החולה. יחד עם ילדים ערבים ויהודים הפריח פרס עוף דורס כסמל לחופש ולשיתוף למען הטבע. הנשיא התייחס גם להחלטת הממשלה לפתוח את בית הספר לרפואה בצפת.פרס, ששמו הוא כשם אחד העופות הדורסים של ארצנו, התפעל ממראה עיניו בביקורו באגמון, וכמי שידוע בחזונו שלעיתים מרקיע שחקים, מצא את המילים הנכונות ביחס למה שראה ואמר: "שמחתי מאד להיות אורח של קק"ל באגמון החולה. אני מתפעל מכמות הציפורים ומיופיים. הלוואי שאנו, בני האדם, היינו חופשיים כציפורים שעוברות ממקום למקום וממדינה למדינה ללא גבולות וללא צורך באשרות כניסה".

ביקורו של נשיא המדינה בגליל העליון התקיים בזמן שממשלת ישראל קיבלה החלטה משמעותית ביותר לגבי הגליל העליון. הממשלה אישרה אתמול את הקמתו של בית ספר לרפואה בצפת. בגליל העליון הביעו קורת רוח מהחלטת הממשלה, שמסיימת תקופה ארוכה של מאבק על מיקומו של בית הספר לרפואה בגליל המזרחי, ולא בכל חלופה אחרת שהוצעה.

פרס, שהיה היוזם ומוביל הרעיון להקמת בית הספר, אמר במהלך ביקורו כי הוא בטוח שהקמת המוסד האקדמי תחזק ותפתח את קריית שמונה, צפת והגליל כולו ממש כפי שאוניברסיטת בן גוריון תרמה לחיזוק ולפיתוח באר שבע והנגב.פרס מתפעל מהציפורים באגמון החולה (צילום: דרור ארצי)

כידוע, באגמון החולה מתקיים בימים אלו פסטיבל בינלאומי לאומנות למען הטבע ובו עשרות אמנים מהארץ ומחו"ל, שמציירים ומפסלים את הטבע. לפסטיבל שותפים קרן קימת לישראל, החברה להגנת הטבע, קרן אמנים למען הטבע, האיחוד האירופי, משרד החוץ והמשרד לפיתוח הגליל. הפסטיבל 'אמנים למען הטבע' באגמון החולה, מתקיים עד יום ראשון הבא.