צילום: אסף סלומון מתוך מאות תמונות נוף וטבע שהתמודדו על תואר "תמונת השנה בחקלאות ובטבע לשנת 2009", נבחרה השבוע תמונתו של אסף סולומון מראש פינה למקום השני. התחרות נערכה על ידי קנט- הקרן לנזקי טבע בחקלאות והדירוג התבצע על ידי אלפי חקלאים והקהל הרחב.

מטרת התחרות הייתה לחשוף בפני הציבור הישראלי את חשיבות החקלאות בישראל. ההכרזה על הזוכה בתחרות, התקיימה במסגרת כנס בנושא חדשנות בחקלאות שערכה קנט, במעמד מאות חקלאים ושר החקלאות, שלום שמחון.התמונה 'יחד נתגבר' של סולומון זיכתה אותו במצלמה דיגיטאלית. סולומון, חובב צילום וטיסה אמר בטקס הכרזת הזוכים כי "התמונה צולמה בעיצומו של קטיף הכותנה בשטחי קיבוץ חולתה, כשהמטרה הייתה להספיק לקטוף את כל הכותנה לפני בוא הגשמים. היא מסמלת בעיניי את הכוח של החקלאים להתאחד ולהתגבר על כל הקשיים העומדים בדרכם".

במקום הראשון זכתה התמונה 'שרקרק ירוק' שצולמה על ידי יהונתן מירב ממושב שילת. מירב הוא צפר במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע וצלם חובב בזמנו החופשי. התמונה שהגיעה למקום השלישי, היא 'חיוואי פצוע בשדה' של מאשקה ליטבק, חקלאית וחברת קיבוץ נגבה.

דוד גינזבורג, מנכ"ל קנט, ברך את המשתתפים בתחרות וציין כי "הבחירה בתמונות הזוכות הייתה קשה ביותר כיוון שבכל שנה יבול, המצלמה של החקלאים שלנו רק הולך ומשתבח ולא נופל במאום מיבולם החקלאי המשובח".

עוד ציין גינזבורג כי "למרות שהעולם העסקי והגלובלי עובר תקופה לא פשוטה, קנט ממשיכה לספק לחקלאים, בשיתוף הממשלה והארגונים החקלאיים, כלים מקצועיים ואיכותיים במטרה לאפשר חקלאות משגשגת פורחת ומרוויחה".