צילום: זרחי וילנאי - דיסקאין מינהלת התיירות של עיריית בית שאן על סף קריסה: מה שהתחיל כפרויקט הדגל של העירייה לפני ארבע שנים וחצי. לאור הגירעון ההולך וגדל בקופת העירייה לאחרונה, מודים גורמים בעירייה השבוע כי ראש העירייה, ז'קי לוי, ייאלץ בקרוב לסגור את מינהלת התיירות בעיר. מקורביו טוענים כי בכוונתו רק "לאחד את המינהלת עם מחלקת התעסוקה".

אחד הפרויקטים שקודמו ופותחו במסגרת פועלה של המינהלת לתיירות היה מופע החיזיון האור קולי הלילי בגן הלאומי שנחנך בחודש מאי 2008, בהשקעה של 10 מיליון שקל. מטרתו העיקרית של הפרויקט הייתה ליצור כוח משיכה לעיר ולאזור.

אולם לאחר כל ההשקעה הכספית הכבדה שמטרתה העיקרית הייתה לאושש את ענף התיירות בעיר, נקלעה העירייה למצוקה כלכלית ולגירעון בתקציב שעומד על 130 מיליון שקל.יש הגורסים כי סגירת מינהלת התיירות הכרחית ונחוצה במצב בו נמצאת העירייה. "כרגע לא נותרו המון ברירות לז'קי לוי. עם כל הרצון הטוב, יש הכרח לוותר על מינהלת התיירות כדי לאושש את הגירעונות הכספיים של העירייה", הסביר חבר מועצת העיר.

חיים אילת, מזכיר סניף קדימה בעיר ואחת מדמויות המפתח במפה הפוליטית אמר השבוע: "פרויקט התיירות בהחלט הכרחי לקידום העיר. לדעתי, הוא לא צלח מהסיבה שלא נתנו לאיש הנכון לעבוד".

דוברת העירייה, רחל בלילטי, אמרה בתגובה: "אין החלטות גורפות בענף התיירות בעיר. כרגע הכול ממשיך כרגיל ללא שינויים ניכרים".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות העמק'