צילום: יוגב עמרני איך קרה שחברה קדישא בטבריה הביאה לקבורה ילדה מבלי לוודא ששני הוריה יודעים על דבר מותה? סתיו אטיאס (7) מכרמיאל, שנהרגה לפני כשבועיים במעבר החצייה בדרכה חזרה מבית הספר, הובאה לקבורה כמה שעות מאוחר יותר בבית העלמין 'הזורעים' בטבריה. אלא שאביה, הגרוש מאמה ומתגורר ברעננה, כלל לא ידע על מותה.

ההלם בקרב בני משפחתה היה רב. אולם בני המשפחה מצד האב לא היו מעורבים בשלב זה בנושא וכלל לא ידעו על מותה. סתיו הובאה לקבורה תוך מספר שעות בבית העלמין הזורעים הסמוך לטבריה, ללא אב שיקרא עליה קדיש ויבוא להיפרד ממנה בדרכה האחרונה."כמדי בוקר הדלקתי את הרדיו כדי להאזין למהדורת החדשות. פתאום שמעתי 'הילדה סתיו אטיאס שנהרגה אתמול בכרמיאל'. קפאתי על מקומי. ידעתי שרויטל האם עזבה עם הילדים לכרמיאל לאחרונה וחששתי נורא. כשפתחתי את הטלוויזיה וראיתי את תמונתה, כמעט איבדתי את ההכרה", סיפרה השבוע הסבתא נינט.

צ'ארלי הגיע לטבריה והבין שנעשה לו עוול גדול. "הבנתי שבתי כבר נקברה בלי שאקרא עליה קדיש. מסתבר שכולם חשבו שאני בחו"ל, וכך גם נכתב בכלי התקשורת. אני עדיין לא מעכל איך אפשר להיות כה אכזר ולמנוע מאב לקרוא קדיש ולחלוק כבוד אחרון לבתו". צ'ארלי לא היה מסוגל לוותר על זה. הוא פנה לחברה קדישא ודרש לקיים לוויה נוספת בנוכחותו.


נינט אטיאס. "כמעט איבדתי את ההכרה" (צילום: יורם כהן)

אימא של סתיו, רויטל, אמרה בתגובה כי "אני לא בקשר כבר שנים עם בעלי. לא היה לי מושג איפה הוא. ביום בו נדרסה סתיו הייתי בבית החולים כל היום נסערת וחרדה לשלומה. אישית לא הודעתי לאף אחד על המקרה המצער. אבא שלי ניסה לאתר אותו, אך לא הצליח".

מנהל חברת 'קדישא' בטבריה, הרב משה קורטמהר, שערך את הלוויה אמר השבוע: "עשינו את הלוויה כדת וכדין. ברגע שהאב היה צריך לקרוא את הקדיש על בתו אני שאלתי את המשפחה היכן האבא?, בתגובה לכך הובהר לי שהוא לא נמצא. אני לא מוסמך לחדור לחיי המשפחה, אלא לבצע את המוטל עליי".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה', 'ידיעות העמק', 'ידיעות קרית שמונה', 'ידיעות השרון', 'ידיעות כרמיאל' ו'ידיעות הצפון'