צילום: חגי אהרון פרקליטות מחוז צפון הגישה כתב אישום נגד מאיר סרויה, עובד במחלקת הגבייה של עיריית בית שאן, בגין 11 מקרים של זיוף, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים.

סרויה היה עובד ציבור ושימש כמנהל חשבונות במחלקת הגביה בעירייה. על פי האישום, במסגרת עבודתו שימש גם כגובה כספים מתושבי העיר שהגיעו אליו לצורך תשלום מסי עירייה, וזאת מלבד הוצאות דו"חות כספיים.במהלך השנים 2007 ו-2008 נהג סרויה בשיטתיות לגנוב מכספי העירייה שנתקבלו מתושבי העיר. בשנים המדוברות גנב מקופת העירייה סכום כסף בסך כולל של למעלה מ-400 אלף שקל. כדי להסתיר את מעשיו, הוא זייף מסמכי עירייה ודיווח במרמה על קבלת הכסף שגנב ממקורות אחרים.

אופי הפעילות של סרויה התבטא בכך שהוא דיווח לחברת לאוטומציה ולמחלקת המשכורות בעירייה במרמה על סכום הנמוך משמעותית מהסכום האמיתי שעל התושבים לשלם. למעשה הוא דיווח רק על מסי המים, הביוב והיטל הניקוז ללא חוב הארנונה.

מטרתו הייתה שלא ייווצר גרעון במאזן התשלומים בעירייה בעקבות אי תשלום מסי הארנונה שלו, ולכן דיווח במרמה על גביית מסים מחשבונות של תושב אחר בעיר, האוחז במספר זהות הזהה הדומה לשלו.

בתחילת חודש פברואר השנה נעצר סרויה על ידי מפלג הונאה צפון והובא להארכת מעצר. ראש יחידת מפלג ההונאה במחוז הצפוני, רפ"ק אהרון גלאור, אמר "התחלנו לחקור את הסיפור לאחר שתושבים רבים מהעיר התבקשו לשלם שוב את חובם. החשוד היה נתון במעצר בית במשך אותה תקופה בה נחשד במעשים המיוחסים לו. כעת לאחר שאימתו את החדשות כנגדו, הוא נעצר".