צילום: יורם כהן היוזמה הראשונה של ח"כ הטרי מהליכוד ציון פיניאן מטבריה: הקמת לשכה פרלמנטארית בטבריה. המטרה: לשים קץ לנתק שבין התושבים לממשלה. הלשכה שתפעל פעמיים בשבוע תנקז אליה את בעיות התושבים, ופיניאן ידאג במסגרת עבודתו בכנסת לפתור את המצוקות.בבחירות לכנסת התמודד פיניאן מול 11 מועמדים על משבצת הגליל והעמקים ונבחר במקום ה-23 ברשימת הליכוד לכנסת. עם כניסתו לתפקיד הכריז כי בראש סדר העדיפות ימקם את תושבי הצפון. "אדאג להתקין סדר חדש בו אניח את בעיותיהם של התושבים על שולחן הכנסת והממשלה", אמר ערב כניסתו לתפקיד.

אחד האתגרים שבהם החליט לעסוק בתחילת הדרך הוא נושא האבטלה במחוז הצפון. לדבריו, נתון האבטלה בצפון מדאיג. "לאחרונה יש כ-5,000 עובדים בסכנת אבטלה בייחוד בזמן בו נסגרים מפעלים ועסקים פרטיים. בנוסף ישנם בתי מלון שונים בצפון שהכריזו על צמצומים".

פניאן נחוש בדעתו לחולל שינוי משמעותי בנושא האבטלה. במקביל הוא מציין כי חובה להעלות את המודעות של תושבי הפריפריה במליאת הכנסת על מנת לדאוג לצורכיהם האישיים.

בתוך כך, בתחילת החודש הבא תוקם הלשכה הפרלמנארית הראשונה בעיר. לדברי פיניאן, לא מתקיים קשר ממשי ורציף בין הציבור לבין נבחריו. זו הסיבה לכך שהחליט על היוזמה, כאשר המטרה היא לשרת את הציבור לדבריו. "אהיה הצינור המחבר בין תושבי המקום לבין נבחרי הציבור של הכנסת. כוונתי להיות אוזן קשבת וכתף תומכת לכולם. אני מאמין שעם תשומת לב אישית נוכל לפתור את הדברים הגדולים יותר".

בימי ראשון וחמישי כאשר לא מתקיימות מליאות בכנסת יהיה חופשי פיניאן לטפל בבעיות התושבים בצפון. הלשכה תופעל ע"י מנהל לשכה שיהיה אחראי לתאום פגישות בין התושבים לבין פניאן.

ח"כ פיניאן הוסיף: "החלטתי לנסות לשנות המצב הנוכחי וכך להפוך את עצמי לנגיש לציבור. כמו שהבטחתי אשאר בטבריה ולא אעתיק את מגוריי. חשוב לי להיפגש עם התושבים, להקשיב לבעיותיהם, ובמידת היכולת לייעץ ולנסות לפתור את מצוקותיהם".

פניאן מאמין כי בזכות הקמת הלשכה, בעיותיהם של התושבים יעלו על סדר היום המדיני. אני מקדיש את זמני לנושא. אין ספק כי דרושה עבודה לא פשוטה ומאמץ עיקש, לכן כולם צריכים להירתם למשימה".