צילום: AFP בית המשפט המחוזי בנצרת גזר על חגי אזולאי (19) מצפת שמונה שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בעבירה של אינוס בנסיבות מחמירות של קטינה כבת 17. כמו כן, קבע השופט כי על אזולאי לשלם למתלוננת 35 אלף שקל כפיצוי.

הרכב שופטי בית המשפט, בו ישבו השופטים נחמה מוניץ, שאהר אטרש ועאטף עיילבוני, התיר אתמול (ב') לפרסם את גזר שאירע לפני כשנה וחצי. המקרה אירע ב-16 בנובמבר 2007 בשעות הערב המאוחרות, כאשר אזולאי וחברו הגיעו לפיצוצייה בצפת, שם קנה ארבע כוסות וודקה מעורבבות במשקה אנרגיה, ושתה אותן. מיד לאחר מכן הלכו השניים לכיכר בעיר, שם פגשו במתלוננת ובחברותיה.אזולאי, שהכיר את הנערה, ביקש ממנה להתלוות אליו כדי לשוחח עימה בנושא מסוים. המתלוננת הסכימה, אך ביקשה ממנו קודם לכן לחפש אחר חברתה, אותה חיפשה. אזולאי הסכים והשניים פנו לאזור הפיצוצייה, ומשלא מצאו את החברה, חזר וביקש אזולאי לשוחח עמה והם נכנסו לאחת הכניסות של בניין.

אז נצמד אליה אזולאי והתחיל לחבק ולנשק אותה בפניה. המתלוננת הדפה אותו וביקשה שיחדל, אולם הוא המשיך בשלו, הפיל אותה ארצה, נשכב עליה וביצע בה את זממו, תוך שהוא מכה אותה בפניה ובגופה. מחשש שיהרוג אותה, הפסיקה המתלוננת להתנגד.

תוך כדי המעשה נכנסו לבניין שתי קטינות. המתלוננת שזיהתה אותן, קראה לעזרתן ורק אז חדל אזולאי מביצוע המשעה. יש לציין, כי הנאנסת איבדה את בתוליה כתוצאה מהאונס.

כתוצאה מהמקרה חלה התדרדרות במצבה הנפשי של הנערה. לטענתה, היא סובלת מסיוטים נמשכים, ומתקשה להירדם בלילות. כמו כן, היא נמנעת לצאת מביתה מחשש שתיפגע בשנית. כמו כן, אזולאי מוכר למשטרה עקב העבר הפלילי שיש לו כתוצאה מעבירות רכוש, סמים, אלימות ועוד.

בעת המשפט הבהירו השופטים כי לזכותו של אזולאי עומדת הודאתו במקרה שחסכה זמן שיפוטי, וכן חסכה מהנאנסת את הצורך לשוב ולגולל את מסכת האירועים הקשה שעברה. כמו כן, לקחו השופטים בחשבון את העובדה שלכאורה התחיל אזולאי במהלך חיים חדש, בנה תא משפחתי והחל בהקמת משפחתו.

יחד עם זאת, הדגישו השופטים כי העבירה שביצע קשה וחמורה, ומעשיו המיניים כלפי המתלוננת ראויים לסלידה, להוקעה ולגינוי חריף. השופטים הוסיפו כי "אדם הנשען על כוחו כדי לנהוג בגופה של אישה כהפקר ולנצלו בכפיה בניגוד לרצונה, לסיפוק צרכיו המיניים, ישלם על מעשיו אלה מחיר כבד שמהווה גמול ראוי למען יראו וייראו".

עוד הדגיש הרכב השופטים, כי לא ניתן בשום פנים ואופן לקבל את תירוציו של אזולאי כי ביצע את מעשיו תחת השפעת אלכוהול, שכן הוא שתה מתוך בחירה והביא עצמו למצב בו היה בעת ביצוע האונס. ולפיכך יש לראות בו כאחראי לתוצאות מעשיו.

כאמור, בית המשפט גזר על אזולאי 10 שנות מאסר, כאשר שמונה מהן בפועל ושנתיים נוספות על תנאי. בנוסף, ישלם אזולאי למתלוננת סכום של 35 אלף שקל כפיצוי.