צילום: שרון צור 29 בנות עולות חדשות מחבר העמים חגגו השבוע בת מצווה במדרשת הגליל בשכונת נוף העמק במגדל העמק. את האירוע תרם ומימן הרב גרוסמן בחסות מוסדותיו מגדל אור.הבנות הן תלמידות בבית הספר מחשבה. הרעיון לקיים להן אירוע גדול יחד עם הוריהם, היה של המחנכת אורלי לוגסי. הרב שמע על כך והחל לקדם את הפרויקט יחד עם מנהל בית הספר, אבי לזימי. "בית הספר אינו רק מוסד שלומדים בו אלא הוא משמש כמרכז חברתי וערכי", אמר לזימי, "האירוע מחבר את הבנות לזהות יהודית, למסורת ולשורשים, ובזכות זה מחזק את תחושת השייכות שלהן לארץ", הוסיף.

הערב החל בדברי ברכה של הרב גרוסמן, המשיך בהופעה אומנותית של הבנות. הרב גרוסמן שנראה מסופק מהצלחת האירוע אמר כי "מוסדות מגדל אור מארגנים מגוון אירועים ובמשך חמש השנים האחרונות לדוגמא חיתנו למעלה מ-200 בנות כיוזמה שלנו. היה חשוב לקחת את הבנות שהן עולות מברית המועצות ושהוריהן רחוקים מהיהדות ולתת להם מושג לגבי יהדות".

מרינה גופמן מנצרת עילית, אחת האמהות שהגיעה ללוות את בתה, סיפרה: "הגענו מברית המועצות ואנחנו לא דתיים.
הייתי מאוד שמחה לחגוג לה בת מצווה כמו שצריך, אבל אני לא יודעת איך עושים את זה. מבחינתנו זה מאוד עוזר".

טל רוטשטיין, אחת התלמידות שחגגו מספרת שבית הספר שינה לה את כל החיים והעניק לה ידע רב. קטיה גלדיוק, חברתה מעפולה הוסיפה: "אני יודעת על לא מעט בנות שהוריהן אינם יכולים להרשות לעצמם לחגוג להן בת מצווה ולכן זו דרך יפה לעשות זאת".