צילום: יורם כהן למוטי דותן נמאס. מחברי המועצה שמקנטרים אותו, מהדיבורים על כך שהמועצה בראשותו צועדת אחורה וממשרדי הממשלה שמעכבים פרויקטים ברשות. הוא עוד זוכר את הניצחון בהפרש קולות זעום בבחירות האחרונות, אבל מעדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה - התושבים שכן רצו שימשיך.



דותן מכהן כראש המועצה האזורית גליל תחתון כבר שבע שנים. "קיבלתי מועצה על סף קריסה, שבר כלי. מועצה לא יציבה, ספקים שלא מעוניינים לשתף פעולה וגירעון כספי כבד. חרף הקשיים הצלחתי לאחר עבודה עקבית ובהתמדה לחסל את הגירעון ולהחזיר את המועצה למקום יציב ובטוח".

לאחר הקדנציה הראשונה הכריז דותן כי עליו להמשיך באותה התנופה והתמודד לראשות המועצה בבחירות שהתקיימו בשנת 2007. מושון גבאי משרונה היה המתמודד שניהל מולו מאבק עיקש שבסופו נבחר דותן שוב לכהן בתפקיד עם יתרון קל של 180 קולות בלבד (ארבעה אחוז).

גבאי, יו"ר הוועדה הקרואה במועצה המקומית דבוריה, טען אז וממשיך לטעון גם היום כי המועצה בראשות מוטי נמצאת בנסיגה. "מוטי דותן אמר שממשיכים בתנופה, אבל התושבים לא רואים שום שינוי", אמר גבאי השבוע.

ראש המועצה מודה כי הופתע מהתוצאות, אך הודף טענות כמו זו של גבאי. "אני לא יכול להגיד שלא הייתה לי אכזבה מסוימת מהתוצאות", אמר דותן, "האמנתי שיזכרו לי את העשייה בקדנציה הראשונה. הסדרתי את הגירעון הכספי ואחר כך דאגתי לניהול נכון של המועצה. זה הבסיס שמאפשר להתחיל לפעול".

דותן אולי חש סיפוק רב מהעשייה בקדנציה הראשונה, אבל אי אפשר להתעלם מתוכניות פיתוח שמדברים עליהם כבר שנים
במועצה, וקצת ההתקדמות שלהם לא ממש מזהיר. אחד הפרויקטים העיקריים הוא כפר הילדים, כפר נופש לילדים חולים מכל רחבי המזרח התיכון. על פי התכנון, בכל שבוע, ישהו בכפר כ-100 ילדים.

בנוסף, הקמת הכפר תיצור כ-200 מקורות תעסוקה חדשים. הכפר אמור לקום דרומית ליישוב גבעת אבני, אלא שלמרות שכבר שנים מייחלים לפתיחתו, זו מתעכבת בעיקר בגלל מחסור בכספים. לפני שנה העבודות נעצרו בגלל מחסור של מיליון דולר. "העיכוב נוצר בגלל הפרשי שער הדולר של התורמים. הכסף הגיע בתרומות בדולרים והביצוע התנהל בכסף ישראלי", מסביר דותן.

מצב התשתיות באזור בכי רע, אך דותן מפנה אצבע מאשימה לעבר המדינה. "הצגתי תוכנית למנכ"ל משרד ראש הממשלה ב-3 מיליארד שקל, תוך השקעה בתשתיות ובתעסוקה שניתן להביא וכך לפתח את הגליל. הם נורא התפעלו מהתוכנית, אבל שכחו לחזור אליי כבר שנתיים וחצי".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה'