צילום: יורם כהן קשיש בן 80 מטבריה רק ביקש לפתוח את ביתו בפני אלמונית בת 32 שהכיר במהלך נסיעה באוטובוס לתל אביב. אלא שהיא חשבה אחרת והחליטה לקבל את הצעתו של הנדיב הקשיש באופן מפתיע: האלמונית התארחה בביתו, חיפשה כסף ורכוש כשלא נכח בבית ואף טענה שאנס אותה לכאורה.

ההתחזות
הסיפור המוזר של איתמר אברמזון התחיל לפני כשבועיים כשעלה על קו האוטובוס 830 הנוסע לתל אביב. במהלך הנסיעה התיישבה לצידו האלמונית ובין השניים התפתחה שיחה, שמהלכה חשפה את אורח חייה הקשים כביכול, ואת העובדה שאין לה היכן לישון. אברמזון לא נשאר אדיש לסיפור האישי הנוגע של האלמונית, ובתמימותו הציע לה ללון בביתו. לפני שירד מהאוטובוס, החליפו השניים מספרי טלפון ואברמזון אף נתן לה 50 שקל.

האלמונית לא התנגדה להצעתו של הקשיש וכעבור מספר ימים התקשרה לאחרון. "היא סיפרה כי חזרה לטבריה וכרגע היא לבד, ואין לה לאן ללכת", שיחזר אברמזון. "בתמימותי הצעתי לה את דירתי, והוספתי כי בבית ישנם שני חדרים, כך שכל אחד מאיתנו ישן לבד".וכך קרה. ביום שישי בשעות הצהריים הגיעה האלמונית לדירת אברמזון, שהיה מתוכנן להתארח אצל חברים קרובים במושבת יבנאל, ולכן הורה לבעל הדירה, שממנו הוא שוכר, כי ייתן את המפתח של הדירה לבחורה שתגיע בשעות הצהריים. "לא חשדתי בה לרגע, לכן השארתי את הדירה ברשותה, למרות שלא נמצאתי בבית הבטחתי לעזור לה ואכן קיימתי".

ביום ראשון, כשהגיע אברמזון לדירה היא הייתה ריקה, הבית היה מסודר אלא שארגון בגדיו היה מבולגן, אך דבר לא נגנב לדבריו. הקשיש התקשר לאישה כדי לדרוש לשלומה, אך הטלפון הנייד שלה היה מנותק. כעבור יומיים הוא ניסה שוב להתקשר אבל זו בתגובה ביקשה ממנו שלא יצור עימה קשר. בפעם השלישית שאברמזון התקשר ענה לו בחור זר שדרש למחוק את הטלפון של האלמונית ושלא יתקשר אליה שוב.

טלפון מהמשטרה
אברמזון החליט לשכוח מהנושא, אלא שלא כך חשבה האלמונית. שבוע לאחר האירוע, קיבל אברמזון טלפון בהול מתחנת משטרת טבריה בשעה 23:00 בלילה. על קו היה אדם שהציג עצמו שוטר וטען כי אברמזון חשוד באונס, וכי עליו להתארגן לבואם של השוטרים, שייקחו אותו לתחנת המשטרה.

כעבור מספר דקות, צלצל הטלפון בשנית שבישר כי על אברמזון להתייצב בתחנת המשטרה בבוקר שלמחרת בשעה 10:00, לחפש בחור בשם גלעד כדי שזה יחקור אותו בנושא. אברמזון ניסה לקבל מידע אודות האישום נגדו, אך מי ששוחח עימו מסר לו רק כי האלמונית שהכיר באוטובוס הגישה את התלונה.

למחרת בבוקר התייצב הקשיש בתחנת המשטרה בשעה שהוזמן, וחיפש בחור בשם גלעד. אלא שאחד כזה לא קיים
בתחנת משטרת טבריה. אברמזון הגיע לחדר החקירות וסיפר לשוטר שפגש את הסיפור שלשמו הגיע. "השוטר היה אדיב אליי מאוד, והחליט לעזור לי. מסרתי לו את הפרטים שלי ותאור מדויק של הבחורה. הוא הרגיע אותי ושלח אותי הביתה". אברמזון הבין כי מדובר בתלונת סרק שלא הייתה מעולם, וכי נפל קורבן לניסיון תרמית מצד האישה ומי ששלח אותה.

אברמזון החליט שלא להגיש תלונה במשטרה נגד האלמונית, אך החליט שלא לדבר יותר עם זרים. "רק רציתי לעזור לאישה שהציגה את עצמה בודדה בעולם. חשוב לי שאנשים ישמעו את הסיפור ולא יבטחו באנשים זרים, גם אם הם מציגים עצמם מסכנים וחסרי ישע".