צילום: אפי שריר סאגת קשייה הכלליים של עיריית בית שאן לא תמה: גורמים בכירים בעירייה טוענים, כי חברת הביטוח 'מנורת מבטחים' תבעה בשבוע שעבר את העירייה בסכום של 10.5 מיליון שקל לאחר שנעשו מספר הסדרים בין העירייה לבין החברה ללא הועיל.מצבה הכלכלי של העירייה ממשיך להיות קשה. לא די בכך שהעובדים לא מקבלים משכורות, פותחים בשביתה מול משרדי הממשלה, ספקים בורחים, צ'קים חוזרים וגירעון העירייה הגיע ל-130 מיליון שקל, הרי שחברת מבטחים הוסיפה נופך נוסף לנושא המעיק, כשהגישה את התביעה, כאמור.

חברת הביטוח התחילה את עבודתה מול העירייה לפני שנים רבות, ובמסגרתה צריכה הייתה העירייה להפריש לעובדיה כספים עבור קופות גמל שנוהלו בחברת הביטוח, בזמן שעובדי העירייה מפרישים ממשכורתם חמישה אחוז לטובת הקופות, אך העירייה לא משלימה את חובתה. כתוצאה מחוסר העמידה בהסדר שנקבע, החליטה החברה לנקוט בצעדים חריפים על מנת לזעזע את התנהלותה של העירייה והעומד בראשה.

אחד מהנפגעים לאור התנהלות העירייה הוא ד"ר מיכאל קרנר שהחל את עבודתו כווטרינר ב-97', אז עבד בחצי משרה ובהמשך במשרה מלאה. בעוד כחודש וחצי יפרוש ד"ר קרנר לגמלאות, ומבדיקה שערך לפני מספר חודשים כדי לדעת כמה כסף הצטבר בקופת הגמל, נדהם לגלות כי מדובר בסכום זעום של 543 שקל בלבד.

יש לציין, כי בין ד"ר קרנר לבין העירייה קיימת היסטוריה משפטית, לאחר שב-14 בדצמבר 2008 התנהל משפט בנושא הפרשי שכר ועדכון דרגה בבית המשפט לענייני עבודה בנצרת. השופט מירון שוורץ פסק כי "ד"ר קרנר זכאי לכל הפרשי השכר וההפרשות הסוציאליות הנובעים מעדכון דרגתו לשבע החל מיום 03 באוגוסט 2002".

"במשפט שהתקיים נקבע כי עיריית בית שאן חייבת לי 90 אלף שקל. עדיין לא קיבלתי שום סכום, וכעת אני מחכה עד שאצא
לפנסיה על מנת לתבוע אותם ואת מה שמגיע לי על פי חוק", אמר ד"ר קרנר.

עובד עירייה ותיק אמר השבוע כי "העירייה קיבלה צו עיקול של 10.5 מיליון שקל מחברת הביטוח. בינתיים בניין העירייה סגור ולאף אחד אין תשובות מה יעלה בגורלנו. ישנה ציפייה שמשרדי הממשלה יעזרו לנו, אך אני לא מבין איך ניתן להציל את המצב שאליו נקלעה העירייה. אין טעם לחפש עכשיו מושיעים אלא לפנות לשר הפנים שימנה ועדה קרואה".

מחברת 'מנורה מבטחים' נמסר, כי הם מנועים מלהגיב בעניין בשל הסכם סודיות עם הלקוחות.

תגובת עיריית בית שאן: "לאחר בדיקה שנערכה, לא נמצא עיקול חדש. יש הסדר חדש מול החברה והכול טופל".