צילום: index open שתי ילדות פונו השבוע למרכז הרפואי פוריה לאחר שנפלו מחלון הבית. בבית החולים מאושפזת פעוטה בת 3 במצב קל לאחר שנפלה מחלון ביתה שבקומה השלישית. במהלך השבוע פונתה למרכז הרפואי ילדה נוספת בת 5, שנפלה אף היא מהקומה השנייה.בתחילת השבוע פונתה לפוריה פעוטה בת 3 לאחר שנפלה מחלון ביתה שבקומה השלישית. מבירור שנערך בחדר המיון, עלה כי הפעוטה טיפסה על כיסא כדי להביט מחוץ לחלון המטבח שהוא נמוך מעט משאר חלונות הבית.

האם, ששהתה עם הילדה באותה העת, דיווחה כי הסירה את עיניה מביתה רק למספר שניות ולפתע לא ראתה אותה. כשניגשה לחלון ראתה את הבת שוכבת על הקרקע מחוץ לבית.

ד"ר שאדי סלבאק, רופא במחלקה הכירורגית ומי שטיפל בפעוטה בחדר המיון, מסר כי "הפעוטה הגיעה לחדר המיון כשהיא סובלת מחבלות יבשות בגופה. היא נפלה מגובה רב של שבעה מטרים ולמרבה המזל, נפגעה רק באורח קל.

"כבר נתקלנו במקרים בהם ילדים נפגעים באורח קל או בינוני לאחר נפילה מגובה בשל גמישותם, אך רבים המקרים
הדומים המסתיימים בצורה קשה יותר. ניתן לצמצם תאונות ביתיות בצורה משמעותית על ידי הקפדה על התקנת סורגים על חלונות הבתים בקומות גבוהות והשגחה על הילדים". לאחר בדיקות מקיפות שעברה בחדר המיון הוחלט לאשפזה להשגחה במחלקת הילדים.

מאוחר יותר פונתה למיון ילדה נוספת בת 5 לאחר שנפלה מחלון ביתה מגובה של ארבעה מטרים. לאחר בדיקות שנערכו בחדר המיון, נקבע כי היא סובלת מפגיעת ראש וכי היא זקוקה לטיפול במחלקה נוירו-כירורגית. הילדה הועברה להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה.