צילום: שרון צור כל מי שנוסע בשעות החשיכה במגדל העמק בדרך יד לבנים שחוצה את העיר ממערב למזרח, לא יכול שלא להבחין בעלטה הגדולה הנופלת עליו ברגע שעבר את שכונת נוף העמק לכיוון יפיע.

כביש ההמשך לדרך יד לבנים נקרא כביש 7756. קטע כביש קצר בן כמה מאות מטרים המחבר את מגדל העמק לכביש חיפה נצרת הידוע יותר ככביש מספר 75. למרות תלונות מצד תושבים בדבר היעדר תאורה בשעות הלילה והסכנות הנובעות מכך לנוסעים בכביש, לא נעשה דבר על מנת לשנות את המצב.ארקדי המתגורר בשכונת נוף העמק בעיר מספר כי לא פעם כמעט ועשה תאונה. "אני עובד בלילות במפעל בנצרת עילית ונוסע מדי יום בדרך הזאת. הכביש צר ומפותל ובגלל החשיכה רכבים שבאים מולך במהירות מסנוורים יותר מהרגיל".

חברו, שלומי המתגורר בשכונה המערבית מציין כי הכביש מהווה סכנת נפשות וכבר שנים הוא בוחר לנסוע לנצרת דרך אזור התעשייה הצפוני במגדל העמק.

ממלא מקום מנהל מרחב צפון במע"צ, בוריס קגן טוען: "זה לא תחום טיפול שלנו, העניין הוא בסמכותה של עיריית מגדל העמק שכן הכביש נמצא בשטח שיפוטה. יחד עם זאת ביצענו עבודות בסדר גודל של 2 מיליון שקל כמו צבע וחפירת תעלות בצידי הדרך, ואלו נעשו מתוך רצון טוב לסייע לעירייה".

במשרד התחבורה אישרו קטע הכביש הוא אכן בתחום שיפוטה של העירייה.

בעיריית מגדל העמק הופתעו מאוד לשמוע על העניין. "בעירייה לא התקבלה שום בקשה או תלונה בנושא ואנו שומעים על כך לראשונה באמצעות אתר האינטרנט. קטע הכביש המדובר שופץ בשנת 2008 בעלות של כ- 2.5 מליון שקל. מהנדס העיר, בתיאום עם הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה ומע"צ, יבדוק את הנושא ויגיש את המלצתו".