צילום: עמית מגל חג שמח: חגיגות יום העצמאות ייערכו אמנם רק בעוד כחודש, אך ברמת ישי נערכות במלוא המרץ חזרות קדחתניות של תושבים, שבחרו לקחת חלק בהפקה מקורית שיזמה ועדת תכניות ואירועים במתנ"ס המקומי. הסיבה: להדגיש את היתרונות הקיימים ביישוב.

"הפעם האחרונה בה קיימו הפקה מקומית הייתה בשנת היובל למדינה והיה צימאון מאז בקרב התושבים לחזור להפקה מקומית שהיא בתוך הקהילה ולמען הקהילה", כך הסבירה מרכזת תחום התרבות והאומנות ביישוב, אילנה קום. קום, תושבת רמת ישי ובמאית במקצועה, הוסיפה כי הרעיון עלה בישיבת ועדת תכניות ואירועים ולאחר שקיבלו את ברכת ראש המועצה ומנהל המתנ"ס החלו להריץ את הרעיון.

ישראל סיידר, שבזמנו החופשי משמש כיו"ר הוועדה, מספר כי שנים הוא חולם לקיים הפקה מקומית בה ייטלו חלק התושבים. "יש כאן חברה מאוד מוכשרים שרק מחפשים הזדמנות להופיע. בהתחלה היו לנו הרבה מאוד חילוקי דעות אם זה יביא קהל, אבל בסוף החלטנו ללכת על זה", אמר.

כדי לקדם את האירוע הרכיבו סיידר וקוב צוות היגוי בשיתופם של מספר תושבים שהחליט על קיום מופע שכותרתו תהיה 'רמת ישי - יש בה הכול'. כדי לרתום תושבים להשתתף במופע יצאו המארגנים בפרסום באתר האינטרנט של המועצה, בשלטי חוצות וכן מפה לאוזן שהזמין את כולם למיונים. צוות ההפקה, שכלל גם מנהלת מוסיקלית שנשכרה במיוחד לשם האירוע, הופתע מגודל ההיענות כאשר יותר מ-70 ילדים ומבוגרים ניגשו אל המיונים שנערכו.

"המופע יארך כשעה ו-20 דקות, כשבנוסף ישולבו בו הופעות של הילדים בחוגים. הוא יציג בדרך הומוריסטית את כל
הדברים היפים שיש כאן. את חזות היישוב דרך מערכת החינוך, התרבות והבילוי ובעצם ימחיש את היתרונות שיש כאן", אמרה במאית המופע.

"לא צריך לחפש את האיכות במקום אחר הכול כבר נמצא כאן", אמרה תושבת המקום מעיין בן צבי. המארגנים יודעים לספר כי עניין המופע יוצר כבר התרגשות וציפייה בקרב תושבים. "יכולנו להזמין אומן מבחוץ שישעשע אותנו שעה וחצי, לשלם לו סכום ולגמור את הסיפור. יש בזה יתרונות אבל יש לכך גם מחיר שהיינו משלמים לחיבור בין אנשים והיעדר פיתוח התרבות המקומית, שאת זה שום אומן לא יספק", אמרו המארגנים.

מנהל המתנ"ס, אפרים בר: "למרות שמופע שכזה דורש השקעת זמן ומשאבים לחזרות, עדיין הוא זול יותר מאשר להביא אומן מבחוץ".