צילום: יורם כהן ציבור הרבנים בטבריה פועל לאחרונה בשיתוף העירייה במטרה ליישם תכנית אחת – הקמת שכונה דתית לאומית ברחוב אגוז בשיכון ד' בעיר. לטענתם, המטרה שעומדת מאחורי הרעיון הינה לגרום לאינטגרציה בקרב תושבי השכונה על ידי הבאת אנשי חינוך ותרבות להתגורר בשכונה החדשה.

נוף השכונה של שיכון ד' אמור להשתנות בתקופה הקרובה עם הקמת שכונה חדשה דתית לאומית שאמורה לצמוח ולהיות חלק בלתי נפרד מההווי החברתי של השיכון. לטענת הרבנים, הם רואים חשיבות רבה בהקמת שכונה נוספת ברחבי העיר, ומאמינים כי מלבד האופי הדתית לאומי שיתרום לציבור הרחב להתקרב אל הדת, הרי שהשכונה החדשה תעודד זוגות צעירים, אנשי חינוך ותרבות להתמקם בשכונה ואף יכניסו רוחות חדשות שיקיימו פעילות חברתית שכיום אינה נמצאת בין כותלי השכונה.

"הקמת השכונה תפעל לשיפור התדמית של שיכון ד' בכך שהיא תצמח ותתפתח יותר", אמר איש החינוך, הרב שאול דמרי. "המטרה העיקרית היא לנטוע משפחות בעלות אופי דתי ציוני ברחבי השכונה הקיימת שיהיו חלק בלתי נפרד מהנוף הקיים".

השכונה החדשה שתקום שייכת מבחינה מוניציפאלית לעירייה. לשכונה ייקלטו כ-100משפחות וייבנו בתים צמודי קרקע
לציבור המבוקש, כשאחת המטרות העיקריות היא ליצור הווי חברתי דתי שיהיה מקובל לכלל הציבור הרחב. אחת התוכניות שנבחנות כעת הן הקמת ישיבה תיכונית לבני נוער ואף גם 'כולל' לגברים.

"יש לציין כי רוב האוכלוסייה בשיכון ד' היא אנשים בעלי ערכים לדת היהודית", אמרה חברת ועד שכונת רמת אגוז, שני אזולאי. "לתושבים ותיקים אין שום התנגדות להקמת שכונה חדשה, להיפך. אני מקווה מאוד שאם התוכנית תצא לפועל, נוכל ליהנות מאנשים חדשים שישפיעו לטובה על האופי של התושבים והשכונה יחד".