צילום: רוני חסיד עושים עלייה: זן חדש של פרים כחולים שעלה לארץ מבלגיה עומד לעשות מהפיכה במטבח הישראלי. הזן החדש ניחן בבשר בעל רקמות שמכילות שבעה אחוז שומן בלבד במקום 30-35 אחוז שמכיל בשר בקר רגיל.

בתערוכת החקלאות הבינלאומית 'אגריטך 2009', שתיערך בחודש מאי במרכז הירידים בישראל, ניתן יהיה לבצע הזמנות של מנות זירמה של הפרים החדשים מחברת "שיאון" שעוסקת בהשבחת העדר הישראלי. המחיר למעוניינים: 10 אירו למנה.

הזן החדש גדל בקיבוץ נווה אור הסמוך לבית שאן, ובינתיים יש רק עדר אחד בישראל שמכיל 80 פרות ועגלות. השנה צפויים להזריע 7,000 מנות של זרימה מהזן, שרובם מופנים למגזר הערבי ביהודה ושמרון. השיווק למגזר נעשה בגלל העדפה קולינארית של הציבור שמוכן לשלם מחיר גבוה יותר עבורו.

נתח של קילו מבשר השוורים הכחולים נמכר ב-18 שקל, לעומת קילו של עגל מזנים מעורבים שנמכר ב-15 שקל. הסטייקים של הזן הבלגי משווקים בעיקר בשוק המוסדי ובמסעדות של יהודה ושמרון.

הגוון הכחלחל של הפרים משחיר יחסית לפרים שחיים בבלגיה, מאחר ומזריעים את הזן הבלגי עם פרות חלב ישראליות בצבע שחור-לבן שמצויות ברחבי הארץ. ההכלאה מטיבה עם הבקר בגלל שמערכת הנשימה של הזן המקורי עדינה יותר וכתוצאה מכך השוורים הכחולים פגיעים יותר לדלקת ריאות. את הפרות מהזן החדש יש לילד רק בניתוח קיסרי כי הפתח של האגן שלהן צר מדי.

בקיבוץ מקררים את הבקר בימים החמים בעזרת מאווררי ענק והתזת מים, כדי לעזור להם להתגבר על החום של האקלים הישראלי ביחס לבלגיה. בגלל גודלם של השוורים מקובל לחשוב שהם צורכים יותר מזון או זקוקים למזון מסוג אחר, אך תזונתם דומה לתזונה של בקר רגיל ומבנה גופם הענק נוצר כתוצאה מנטייה גנטית ליצר יותר חלבון.

ישראל היא צומת מרכזית ביבוא ויצוא של זירמות בקר בזכות ההשקעה הרבה בטיפוח הגנטי של משק הבקר. היא ייצאה בשנים האחרונות כמויות גדולות של זירמות לוייטנאם, אוזבקיסטאן, טאז'יקיסטאן, בורקינה פסו, חוף השנהב, ניגריה, קניה ורואנדה.

בתערוכת אגריטך ניתן יהיה לעשות הזמנות של זירמות של פרים מיוחדים שיובאו מגרמניה, ארה"ב, קנדה, אנגליה, איטליה, הולנד וצרפת.

בתערוכת אגריטך צפויים לבקר אלפי אורחים מחו"ל שיבקשו לעמוד מקרוב על הישגי חקלאות הצומח והחי בישראל. בין האורחים משלחות רבות של אנשי עסקים בראשות שרי חקלאות.