יום העצמאות תשס"ח, מאי 2008. עיריית נצרת עילית מפיקה עיתון חגיגי מטעמה ובו דיווחים על פעילות העירייה בכל הענפים השונים. בתפקיד ראש העיר אז היה מנחם אריאב, שזכה בעיתון ללא פחות מ-19 תמונות. בתפקיד האופוזיציונר הלוחם: שמעון גפסו, שיחד עם חברי אופוזיציה ותושבים מודאגים קבל על פולחן האישיות שעשה העיתון ביום העצמאות לאריאב, ועל ההגזמה בפרסום הראוותני. הוא לא ידע אז שכמעט שנה אחרי, הוא יככב בעצמו בפרסום הראוותני, בתפקיד ראש העירייה, עם לא פחות מ-24 תמונות שלו.

ביום שני חילקה העירייה לכל בית אב את העיתון שזכה לשם 'חדש בעיר'. על פני 52 עמודים פרסה העירייה כתבות המתארות את פעילות העירייה מתקופת כהונתו של גפסו כראש העירייה.

"זו בושה וחרפה", אמר השבוע יו"ר האופוזיציה רונן פלוט, "ארבעה חודשים בסך הכול הוא מכהן כראש עיר, כבר עיתון? כבר סיכומים? כל מה שהוא הבטיח בבחירות מתברר כשקר וכזב. גפסו אמר שיוריד ארנונה והארנונה עלתה. הוא אמר שיוריד מס בטחון אבל השאיר אותו באותה מתכונת. הוא אמר שיבטל את דמי החניה, אך כל תושב משלם.

לפני שנה גפסו השמיץ את ראש העירייה הקודם, מנחם אריאב, על הוצאת העיתון, וטען שזה מוגזם. אני מברך אותו על שקר חדש. כל מה שהוא אמר לא, הוא בעצם עושה כן".

גם חבר המועצה אלכס גופמן מחה. "כל הזמן גפסו תקף את מנחם אריאב על פרסום התמונות שלו, בחוברת הזו אני לא רואה שום דבר, רק את התמונות שלו. לא היה צורך להוציא חוברת כזו יקרה. תמונה שלו הוא יכול לשים גם ברחוב. מספיק אנשים יראו אותה. כל מה שכתוב בעיתון הזה הוא בולשיט. כתוב שם שאלפי אנשים באים לנצרת עילית? איפה הם? זה הכול בלוף".

תושבים בעיר אמרו השבוע שלא יכלו להתעלם מהעובדה שדווקא בזה עסוק ראש העירייה בימים אלה, בהם יש פיטורים, בהם אנשים לא מקבלים מתנות לחגים, ואחרים לא יודעים איך יעשו את החג. "אנשים טרודים כל היום בבעיות כלכליות, ולעירייה יש זמן לשפוך כסף על פסטיבל תמונות והודעות שכבר קראנו ושמענו עליהם אינספור פעמים. זה לא יותר מפולחן אישיות", אמר תושב העיר.

חבר מועצת העיר לשעבר, גבי בלגר, שלח השבוע מכתב לראש העירייה. "אני שואל אותך כיצד אתה מסוגל להוציא סכומים כאלה כאשר בארץ שורר מיתון? כאשר מפעלים קורסים? כאשר משפחות מאבדות מקורות פרנסה? כאשר תושבי העיר חלקם משתכר שכר מינימום?", כתב לו בלגר, "איפה המצפון? הערכים? הייתכן שהשתנת?

"צא לרחוב, צא לתיבות הדואר, תביט לאן הכסף נזרק. תנסה לחשוב מה דעת הציבור. מה חושב אזרח פשוט שלא גומר את החודש על החוברת שהחלטת להפיק כדי להאדיר את שמך".

מעיריית נצרת עילית נמסר בתגובה: "עלות הפקת עיתון העירייה מסתכמת ב 21,999 שקלים. אם נקזז מהוצאה זו את עמודי הפרסום שחוסכים לעירייה 7,000 שקלים, הרי שהעלות אף קטנה יותר ובטלה בשישים. לא זו בלבד, בניגוד לרשויות אחרות הנוהגות לשלם כסף עבור כתיבת העיתון, הגהה לשונית ועריכה, בעיריית נצרת עילית עבודות אלו בוצעו על ידי דוברות העירייה וזאת על מנת לחסוך ולהוזיל בעלויות.

'חדש בעיר' מופק במסגרת תכנית עבודה שנתית במסגרת תקציב דוברות העירייה. העיתון מחולק לכל בית אב במטרה לתת לתושבים מידע חשוב ועדכני על פעילויות מחלקות העירייה, אירועים, קורסים, תכניות ויוזמות הנוגעות לחיי היומיום של התושבים.

"עיריית נצרת עילית מנוהלת בתקציב מאוזן וללא גרעון. בעקבות המצב הכלכלי צומצם תקציב הדוברות, כמו גם שאר המחלקות (פרט לחינוך) בשני אחוזים. העירייה נוהגת באחריות גדולה כלפי כל שקל שיוצא מקופתה ואם לשפוט על פי התגובות החיוביות של תושבים שקיבלו ערב החג את העיתון לביתם, הרי שגם הפעם, ההוצאה בהחלט מוצדקת".