צילום: מיכאל חורין חידון בנושא הלכות שבת התקיים בתחילת בשבוע שעבר באולם מופת בטבריה, כחלק מאזכרתו של יוסף סגרון ז"ל מטבריה, שנהרג בתאונת דרכים לפני כשנתיים. מאז מותו החליטו הוריו, משה ומרים סגרון, להקדיש את פעילותם לעילוי נשמתו בהפצת תורה וחסד ובקיום חידון בנושא בכל שנה.

כבר בימי השבועה על בנו, החליט האב כי בכוונתו לשלוח לבנו מתנות, אלא שלא קיימת אפשרות לשלוח מתנות לאדם שנפטר אלא רק מתנות רוחניות. כך התחיל האב בייסוד שיעורים לעילוי נשמת בנו, ובעיקר התחזקות בלימוד הלכות שבת בכל רחבי הארץ. גולת הכותרת לכל הלימוד הוא החידון המרכזי בהלכות שבת. משה הבטיח כי זו תחילתה של מסורת שרק תגדל ותפרח, וקרא להמוני בית ישראל להיות שותפים למפעל הגדול.

באירוע נכחו הרב הראשי של טבריה דוד פרץ שליט"א, ראש תנועת הידברות, הרב זמיר כהן שליט"א והרב אהרון מזוז שליט"א, שחיבר את חוברת הלמידה והשאלות לחידון. כמו כן, השתתפו תלמידים מכל הארץ. את החידון הנחה הרב עמוס שושן שליט"א, הרב האזורי של יישובי רכס פוריה.

במהלך החידון הדגישו הרבנים את קידוש השם שנעשה מעצם לימוד הלכות השבת על ידי מאות ואלפי תלמידים בכל הארץ. יש לציין, כי הנבחנים גילו ידע ובקיאות יוצאים מן הכלל בהלכות השבת וזאת לשביעות רצונם של הרבנים.

במקום הראשון זכה מישאל זיגדון מתלמוד תורה בית יוסף טבריה, שזיכה אותו בסט טלית תפילין וספרים. במקום השני זכה אריאל טויטו מתלמוד תורה פרחי כהונה בצפת והוא קיבל סט טלית ותפילין. ובמקום השלישי זכה גלעד נוימן מבית הספר של היישוב מורשת והפרס תלמוד בבלי מהודר. כל 20 העולים לשלב החידון הסופי זכו בתעודה ובספר 'מעשה אבות' על מסכת אבות מאת הרב עמוס שושן שליט"א.