צילום: יורם כהן חשד להתעללות בבעלי חיים בטבריה: ברחוב אלחדיף בעיר היו לאחרונה כמה מקרים של התעללות בבעלי חיים. תושבים בשכונה טוענים כי מדובר בבני נוער משועממים, שמבלים בבית נטוש הנמצא ברחוב.

האירוע הקשה האחרון התרחש לקראת סוף השבוע שעבר. תושבת העיר טובה אורנים עברה בסמוך לבית הנטוש ברחוב והבחינה בחתול שרוע על הקרקע ללא רוח חיי. כשהתקרבה הופתעה לגלות כי על ראשו של החתול ובסמוך אליו נמצאים שברי בלוקים שככל הנראה נותצו עליו.

"אי אפשר שלא לזהות כאן פגיעה בזדון", אמרה השבוע, "תופעה זו הפכה לנורמה בקרב בני נוער שונים בעיר. בכל בוקר כשאני יוצאת לעבודה אני עוברת סמוך לבית הנטוש. זו לא הפעם הראשונה שהבחנתי בהתעללות של נוער בחתולים, אלא שהפעם המחזה היה מחריד. היה ברור לעין כי יד אדם מעורבת במקרה".


החתול המת. לא הוגשה תלונה במשטרה (צילום: יורם כהן)

גם תושבים אחרים בשכונה סיפרו כי לא אחת היו עדים להתעללויות כאלה ואחרות של נערים בבעלי חיים. אושרה כהן, תושבת השכונה סיפרה: "היה לנו כאן חתול בשם ג'ינג'י, כולם כאן בשכונה טיפחו אותו, האכילו אותו, פתאום הבחנו שהוא נעלם. אחרי כמה ימים מצאנו אותו ללא רוח חיים סמוך למבנה הנטוש".

לדברי השכנים, המבנה הנטוש מזמן אליו בני נוער משועממים שעושים מעשי קונדס ופורענות, ולאיש לא אכפת. "פניתי
כמה פעמים למוקד העירייה כדי שיתחמו את האזור ולא יאפשרו כניסה של צעירים", אמרה כהן, "כך אולי לא תהיה להם האפשרות לעשות כרצונם באזור נידח שנמצא מרחוק מעיני הציבור".

עיריית טבריה בחרה שלא להגיב בנושא.

מפקד תחנת משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק: "אני לא מכיר אירוע כזה. אני מאוד רגיש לנושא ובמידה שתוגש תלונה בנושא, היא תטופל בחומרה".