צילום: jupiter 300 ק"ג בשר מקולקל התגלו בביקורת פתע בצפת. כך גילו הווטרינר, ד"ר רועי דוידסון, העירוני ונציגי משרד הבריאות כאשר ביצעו ביקורת באחד המרכולים, והורו על השמדת כל הבשר המקולקל שהתגלה.

ד"ר דוידסון הגיע בשבוע שעבר כשהוא מלווה באנשי משרד הבריאות לאחד מהמרכולים בצפת. זאת הייתה ביקורת פתע, שנעשתה בעקבות מידע על בשר מקולקל שהגיע מלקוחה שקנתה את הבשר במקום, וזיהתה שהבשר התקלקל.

לאחר בדיקה עולה, כי הסיבה למכירת הבשר המקולקל הייתה תקלה באחד המקפיאים. למרות ההוראות המחייבות השלכת כל הבשר לפח במקרה של תקלה מהסוג הזה, הדבר לא נעשה, ונראה כי אנשי המרכול הסתפקו בכיסוי המקפיא המקולקל כדי למנוע מהלקוחות לבחור את הבשר הזה.

"החלטנו הפעם לא להחמיר, מכיוון שהם כיסו את המקפיא", אמר ד"ר דוידסון, "נתנו להם ליהנות מהספק שהם התכוונו להשליך את הבשר, והורינו על השמדתו. במידה שהמקפיא לא היה מכוסה הם היו חוטפים תביעה משפטית. סך הכול השמדנו כ-300 ק"ג בשר".

כאמור, המרכול הנ"ל יצא בזול מהסיפור. אך לא רק הווטרינר העירוני יכול היה להחמיר איתם, אלא גם אותה לקוחה שהתלוננה יכולה הייתה להגיש תביעה משפטית, וסביר להניח שהייתה זוכה. יש לציין כי תקדים משפטי בנושא כבר קיים, זאת כאשר שופט בית המשפט לתביעות קטנות באשדוד, גיל דניאל, פסק ב-12 ביוני 2008 כי על אחד המרכולים בעיר לפצות לקוחות שתבעו אותו בסכום של 3,600 שקל.

טענות החברה המפעילה את המרכול, כי היא הפועלת שנים רבות ונמנית עם חמש חברות המזון הגדולות בישראל וכי לא היו כל תלונות נוספות לסניף או לנקודות מכירה אחרות בכל רחבי הארץ. נדחו על ידי השופט, ובעלי המרכול חויבו לשלם ללקוחה את הסכום הנדרש.