צילום: ויז'ואל/פוטוס תנועת הנוער הדתית 'יהודה הצעיר' תבקר בפעם הראשונה בעיר בית שאן. בתחילת חודש מאי, 50 משפחות מבית שאן יפתחו את הדלת למשלחת הדתית שתגיע מכל רחבי ארצות הברית במטרה לקדם פרויקטים משותפים ולהתנדב בקהילה.

תנועת הנוער 'יהודה הצעיר' היא תנועה ציונית הוותיקה ביותר בארצות הברית, שהוקמה בשנת 1909. התנועה חרתה על דגלה ערכים כמו פלורליזם ואהבת ישראל, אותם היא מנחילה באמצעות מחנות קיץ, ומערך פעילות קהילתי במהלך שנת הלימודים.

כאמור, באחד במאי המשלחת תגיע בפעם הראשונה לבית שאן. המשלחת מונה כ-100 חברים מכל רחבי ארצות הברית, בהם גברים ונשים יחד בגילאי 18-21. חברי המשלחת יתארחו לארוחת שישי אצל משפחות שונות ברחבי העיר. בכל קיץ התנועה מביאה לארץ קרוב ל-400 בני נוער לטיול בן חמישה שבועות שטומן בחובו כיף ומצבור של חוויות יחד עם בני נוער מהארץ.

בנוסף להכרות עם בני נוער ישראלים, ישנן תוכניות התנדבותיות ונגיעה בזיקה ההיסטורית של העם היהודי. אך מעבר
לתוכניות עצמן, התנועה מאפשרת יצירת קשר אמיתי בין החברה הישראלית לבין הקהילה היהודית בארצות הברית.

חיילים משוחררים שיוצאים לשליחות כמדריכים במחנות הקיץ של יהודה הצעיר בארצות הברית, יוצאים לשליחות בלי לדעת דבר על הקהילה היהודית וחוזרים אחרי חוויה שעוזרת להם לפתח את הזהות היהודית שלהם, ותורמת לגיבוש הזהות הציונית שלהם. המשלחת מגיעה לבית שאן עם המון רצון לתרום ולהתנדב בתוך הקהילה, וישנם פרויקטים ייחודיים שנקבעו במיוחד לרגל הביקור הראשון בעיר.

ריקי קפלן, פעילה מרכזית בפרויקט בוני קהילה בעיר: "כרגע הצפי הוא לגייס כ-50 משפחות לארוחת ערב שישי. יש לציין, כי הקהילה בבית שאן חמה ופותחת את הדלת בפני כולם, לאור ההצלחה של הפרויקט האחרון כ-180 חיילי יחידת 'גולני' התארחו אצל משפחות רבות בעיר. אני בטוחה כי בשבועות הקרובים נוכל להתאים לכל זוג משפחה מתנדבת, ומלבד זאת יש לנו המון תוכניות עימם כמו טיול בעיר העתיקה, פעילות חברותיות ועוד".