צילום: Index open כתב אישום הוגש נגד ליאור צוברי בגין ביצוע שוד בנסיבות מחמירות, תקיפה, עבירות בנשק, איומים ועוד.

על פי עובדות כתב האישום, ליאור צוברי ושניים מחבריו קשרו קשר להתפרץ לבית פרטי שבפוריה, השייך למיכאל רוד כדי לגנוב מתוכו רכוש וכסף תוך שימוש באלימות. השלושה הצטיידו באקדח, סכין וחגורות עור.

בארבעה בפברואר בשעות הצהרים הגיעה צוברי עם ניסן עמר כשהם רכובים על אופנוע לבית בפוריה. באותה עת שהתה בבית המנקה. צוברי ועמר ארבו למתלוננת מחוץ לדלת הבית, כשהאחר נשאר על אופנועו במטרה להתריע. שעה שהמתלוננת פתחה את הדלת כדי לשפוך מים, שאל החבר האם מישהו נמצא בבית. המתלוננת כשחשה שמשהו אינו כשורה, ניסתה לברוח חזרה לבית ולנעול אותו, אולם צוברי מנע זאת ממנה והשניים הצליחו להיכנס בכוח לבית. עמר חנק את המתלוננת ובהמשך כפת את ידיה בחגורת עור. הוא הצמיד אקדח לראשה וסכין לגבה של המתלוננת ודרש שתראה להם היכן הכסף. לאחר מכן, הגיפו צוברי ועמר את כל התריסים בבית והחלו לגרור את המתלוננת באמצעות החגורה בה כפתו אותה בין חדרי הבית בניסיון למצוא כסף. לאחר שהבחינו צוברי וניסן בעוברי אורח מחוץ לבית עזבו את הבית תוך שהם מותירים את המתלוננת כפותה בידיה.

צוברי וניסן גנבו מהבית ציוד צילום ומחשבים יקרי ערך, סכין קומנדו, שעונים ותכשיטים יקרי ערך, כששווי הרכוש שנגנב מוערך ב-50 אלף דולר.

אחד השכנים הבחין באופנועים ורשם את מספר האופנוע שבהמשך התברר כי בבעלות צוברי. הרכוש הגנוב נמצא בביתו של עמר וצוברי זוהה בוודאות במסדר זיהוי.

צוברי טען להגנתו כי באותו היה אצל אביו במרכז הארץ, וסעד אותו בשל חוליו, ולא ייתכן שהגיע רכוב על אופנוע של 125 סמ"ק מתל אביב עד לפוריה, ויתכן שהשודד האמיתי גנב ממנו את לוחות הרישוי.

שופט בית המשפט המחוזי דני צרפתי האריך את מעצרו של צוברי עד תום ההליכים.