צילום: יורם כהן עם מזוודה קטנה ובה מעט בגדים והרבה תרופות הגיעה בשבוע שעבר רינה שמעוני מירושלים לטבריה. חסרת כל החלה שמעוני לקבץ נדבות ברחובות העיר. השבוע יפרה כי החליטה לזנוח את עברה ולפתוח דף חדש בטבריה. תושבים שראו אותה פושטת יד תרמו לה בחפץ לב ועדכנו את סגן ראש העירייה לשעבר, דרור ללוש במצב. האחרון, מצא את הקבצנית והודות לאנשים טובים מצא עבורה בית חם לתקופת החגים.

שמעוני בסוף שנות החמישים לחייה הגיעה עם סכום זעום של כסף אותו ייעדה לדירה קטנה. כעבור כמה ימים הגיעה להסדר על מגורים בדירת חדר סמוך לתחנה המרכזית בטבריה בעלות של 100 שקלים בערך לחודש. "לא הייתה לי אפשרות לחגוג חג סדר פסח סביב שולחן, לא היה לי כסף למצרכים בסיסיים, לכן התחלתי לקבץ נדבות", סיפרה השבוע.
שמעוני עשתה דרך ארוכה מעיר הבירה ירושלים ועד לעיר הצפונית טבריה, מתוך אמונה לפתוח דף חדש בחייה וכך להדחיק עד כמה שניתן את העבר. "התגרשתי מבעלי לפני מספר שנים, במשך הזמן עברתי כמה משברים בחיי עקב בעיות רפואיות שונות. לאחר תקופה ארוכה שאני שבורה החלטתי לקחת אחריות על חיי ולהתחיל בדרך חדשה".

שמעוני, חולת סכרת ואפילפסיה נוטלת תרופות מדי יום, ומתקיימת מקצבה דלה של הביטוח הלאומי. עכשיו היא מבקשת לשקם את חייה. לשאלה למה דווקא בטבריה אמרה: "ביקרתי בפעם האחרונה בטבריה לפני כחמש שנים. אני זוכרת שהביקור הזה היה משמעותי בעיניי, ריחות, צבעים, אנשים טובים. כל אלה נתנו לי הרגשה מיוחדת של בית כאילו שנולדתי כאן".

כאמור לאחר שקיבלה עזרה מללוש ומתושבים, היא מתגוררת כעת בדירה שכורה ליד התחנה המרכזית בעיר. "בעיר טבריה ישנם אנשים מיוחדים שאוהבים לעזור ולתת ללא גבולות", הוסיפה.

ללוש שארגן לה משפחה שתארח אותה בחג, אמר השבוע: "לא רק בערבי חג אלא גם בימי חול צריך לשים דגש על האנשים שזקוקים לתשומת לב וארוחה חמה. אני מעריך ומוקיר את האנשים שמתגייסים מכל הלב כדי לעזור, ובטבריה יש המון אנשים טובים כאלה".