צילום: שרון צור עיריית מגדל העמק החלה בעבודות שיפוץ במרכז המסחרי, אבל שכחה לגדר את המקום. התוצאה: מפגעי בטיחות חשופים לציבור וזוהמה. הסוחרים קבלו השבוע על המצב.

המרכז המסחרי במגדל העמק ממוקם סמוך לקניון ולבניין העירייה. במקום גם סניף קופת חולים ובנק המשרתים את הציבור. זר שייקלע למרכז המסחרי יחשוב כי הוא נמצא באתר בנייה. בטון רטוב, ברזלים חשופים היוצאים מהאדמה, ללא שום אזהרה או תיחום של אזור השיפוץ. לטענת בעלי העסקים במקום, מספר תושבים כבר נפגעו מהמצב. "קשה להבין מדוע לא ביצעו פעולות פשוטות ואלמנטאריות כמו גידור או שלט אזהרה?", קבלו השבוע הסוחרים.

אחד העובדים שביקש להישאר בעילום שם, הוסיף: "הייתה אמורה להיות יציקה ביום שישי. יום ראשון בבוקר הכול היה מלא בטון חי. תראה את הברזלים, יש פה הרבה נכים שבאים לקופת חולים או לבנק ואין להם גישה. הברזלים מיום ראשון בערב מונחים כך ללא גידור. כך גם הבטון הרטוב, שמאחר שלא גידרו את האזור ניכרים עליו טביעות רגליים. יש חנויות שחלק מסחורתם מוצגת בחוץ ואי אפשר לתפקד כך. גם אנשים נמנעים מלהיכנס. הניחו ברזלים ובטון, זרקו ופשוט לא עושים כלום. הבטיחו לנו שיסיימו את העבודות לפני החג, אבל החג כבר התחיל והמצב כאן מבזה. כל הציוד מפוזר בצורה פרוביזורית ללא שום שלטי אזהרה או גידור".

גורמים בעירייה מסרו: "מדובר בשיפוץ כללי של המרכז המסחרי אשר קיבל עדיפות על פני נושאים נוספים העומדים על הפרק בעיר. השיפוץ בהשקעה של 2 מיליון שקל מבוצע בימים אלה בתיאום עם הסוחרים. יחד עם זאת, אכן נודע לנו על שאירע עם עבודת הקבלן. קבלן השיפוצים חרג מנורמות הביצוע המקובלות וביצע את העבודות בטרם החג וזאת על דעת עצמו מבלי תיאום עמנו. הוא מזומן לבירור אצל מהנדס העיר ובמקביל מבוצעת בדיקה עם היועצת המשפטית של העירייה לגבי אילו סנקציות יוטלו נגדו. ברור לנו כי קיימת חריגה בטיחותית בעניין".