ספר תורה ישן שתוקן וחודש על ידי משפחת סבאג מרמת ישי, הוכנס השבוע בטקס חגיגי לבית הכנסת 'זכות אבות' ברחוב אלון ביישוב.

משפחת סבאג התגוררה במקור במגדל העמק. אבי המשפחה הרב יצחק סבאג ז"ל היה סופר סת"ם. לפני כמה חודשים גילה אחד מבני המתגורר בפתח תקוה, הרב אברהם סבאג, כי בבית הכנסת בו הוא מתפלל נמצא ספר תורה פגום.

בשיחה עם שני אחיו המתגוררים ברמת ישי, שמעון ויחיאל סבאג, עלתה האפשרות לתקנו ולהכניסו לבית הכנסת בו הם מתפללים ברמת ישי, 'זכות אבות'. עד כה היה בבית כנסת זה ספר תורה שהושאל מבית כנסת אחר באזור, ועל כן עלה הרצון להכניס ספר תורה קבוע למקום. התברר כי ספר התורה כבר ישן. הם לקחו אותו לסופר סת"ם והלה העריך כי מדובר בהשקעה של כ-30 אלף שקל לתיקונו.

"החלטנו לקחת את המשימה הזאת על כתפנו לעילוי נשמת הורינו שנפטרו שניהם בי"א באדר בהפרש של שלוש שנים", סיפר יחיאל. משפחת סבאג נרתמה ותרמה מחצית מהסכום. את המחצית השנייה השלימו מתפללי בית הכנסת.

בשבוע שעבר, התקיים טקס הכנסת ספר התורה במעמד ראש המועצה עופר בן אליעזר, הרב הראשי של היישוב הרב יצחק וולוסוב, ראשי המועצה הדתית, נציגי חב"ד ותושבים. לאחר הטקס התקיימה סעודת מצווה במתנ"ס המקומי.
אחד הדברים שהעיבו על הטקס החגיגי היה מצבו של בית הכנסת הנמצא במרתף, שסובל מרטיבות וטחב וזקוק לשיפוץ מיידי.

בן אליעזר התייחס לבעיה: "הבעיה ידועה ואנחנו בוחנים מספר אפשרויות לגבי שיפוץ המקום או הקצאת תקציב לבניית בית כנסת חדש. אנו נדאג למתפללים כפי שהובטח מבעוד מועד".

הרב וולוסוב: "אני מחויב למתפללי היישוב למקסימום נוחות ובטיחות בשעת התפילה. בית הכנסת 'זכות אבות' ומתפלליו הם חלק בלתי נפרד מהקהילה. אנחנו נתייעץ ונקבל החלטות שיהיו טובות לכולם".