גלגולו של יומן הפצצות: לפני כשנתיים קיבל רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן, לידיו יומן זמני טיסות של טייס נאצי ממלחמת העולם השנייה ובו פירוט על ההפצצות אותן ביצע. רק שאותו יומן הגיע עטוף בגוויל ספר תורה מאחד מבתי הכנסת בברלין אליהם הגיעו הנאצים.

לאותו טייס חסרה עטיפה ליומן הטיסות, והוא מצא מענה בדמות גוויל ספר תורה שאותו קרע לצורך העטיפה.

את היומן מסר לידי הרב ראש המועצה האזורית גליל תחתון, מוטי דותן, שנמסר לידיו מבנו של אותו טייס שהיום הוא חבר בבודנסטאג הגרמני.

השבוע שבו חל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הביט הרב גרוסמן אין ספור פעמים על אותו יומן שלגמרי במקרה היה עטוף בקטעים מפרשת "כי תבוא", שבו מסופר על השמדת עם ישראל ועל תקומתו.

"בכל פעם שאני מביט ביומן הטיסות זה פשוט מצמרר מחדש כאילו היה זה הפעם הראשונה. רק לחשוב על טייס נאצי שנכנס לבית הכנסת וניגש לארון הקודש ותולש מגוויל הספר התורה בכדי לתת מענה למעטפת היומן, מוכיח עד כמה הייתה שנאתם של הנאצים לעם ישראל", אמר הרב גרוסמן.

"כשמעיינים בקטע הפרשה של אותו גוויל אפשר פשוט להזדעזע. זה משתייך לפרשת "כי תבוא" שבה מפורט על תקומתו של העם היהודי בזכות תורת ישראל. יומן זה נמצא ברשותי ובכל הזדמנות אני מראה זאת כהוכחה שנצח ישראל יישאר, ולמרות שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו הקב"ה מצילנו מצד אותם אויבים", סיכם הרב גרוסמן.