צילום: דורון גולן על פי תנועת הרכבות: בשבוע שעבר נפגשו ח"כ ציון פיניאן, וראש העירייה זוהר עובד, עם שר התחבורה ח"כ ישראל כץ. השלושה דנו בפיתוח תוכניות יבשתיות על מנת למצוא מענה תחבורתי מהיר שיחבר את הצפון למרכז. כמו כן, תכנית שאמורה להתממש בקרוב היא חיבור כביש 6 לצומת גולני.

גוף המאבק הציבורי למען תפעולה של רכבת בטבריה יוצא לפעול, כאשר בארגון נוכחים ח"כ פיניאן, עובד, חבר מועצת העיר באופוזיציה אבי גבאי, וחבר מועצת העיר לוד גבעתי בן יוסף, שהיה חבר מועצת העיר טבריה לשעבר. חברי הארגון נפגשו יחד על מנת לגבש תוכנית חדשה להקמת מסילת רכבת בעיר, וכפי הנראה היעד המרכזי שהולך להתגבש על פי התוכנית החדשה הוא שצומת פוריה יהווה צומת מרכזי בה תעבור מסילת הרכבת ותתחבר עד ליישובי העמק.

יש לציין, כי תוכנית להקמת הרכבת בטבריה אמורה הייתה לנוע על הפסים כבר לפני מספר שנים רבות. אולם אז נתגלו קשיים בירוקרטים וחוסר יכולות לגייס כספים שלא אפשרו לתוכנית לצאת לפעול. כיום, לאחר תקופה ארוכה, נראה כי התוכנית להקמת הרכבת עדין נמצאת בראשיתה. אולם, נעשים מאמצים גדולים כדי לא לעצור את הגלגלים שהתחילו לנוע בעניין.

"למען השיפור בתעשייה בצפון חייבים ליצור נגישות של המרכז עם צפון המדינה, והדרך הלגיטימית היא דרך היבשה", אמר פיניאן השבוע, "אחת התוכניות העיקריות שאמורות לצאת לפעול בזמן הקרוב היא כביש 6. אנחנו מנסים ליצור נגישות תחבורתי וכך להקל על התושבים בעומסי התנועה. התוכנית הראשונית היא לחבר את כביש 6 לצומת גולני, ולאחר שזו תושלם נפנה לפרויקט העתידי שהוא מסילת רכבת בטבריה".

חברי המאבק למען הגעת הרכבת לטבריה רואים בצעד זה שינוי משמעותי שיתרום רבות לתושבי העיר בפרט, ולתושבי הסביבה בכלל. חבר בוועד גבעתי בן יוסף מציין כי "הפרויקט יהווה תנופה אדירה בטבריה, בכך שיקרב את המרכז לצפון וייתן פתח לתעשיינים ומשקיעים רבים להגיע ולפתח עסקים בעיר".

חברי הארגון מודיעים לכך שמחכה להם מלאכה מרובה עד שתושבי העיר יהיו עדים לרעשי מסילת הברזל, אולם יש לציין כי החברים חדורי מוטיבציה לקדם את הפרויקט במהרה.

תגובת עיריית טבריה: "פיתוח תשתיות תחבורה מתקדמות בטבריה ובסביבתה הינו יעד מרכזי ומשותף, אותו מקדמים כלל הגורמים הרוצים בטובת העיר ובטובת תושביה. במסגרת זו מובילים בימים אלה ראש העירייה, זוהר עובד, ח"כ ציון פיניאן ואנשי ציבור נוספים אפשרות להקמת תחנת רכבת בצומת פוריה".