צילום: יורם כהן פורום רבני העיר בטבריה קורא לשנות את הצביון של מרחצאות 'חמי טבריה' הצעירה, בטענה כי במקום מתרחצים גברים ונשים יחד ללא הפרדה, בזמן שהמקום שוכן מול קברו של רבי מאיר בעל הנס.

למעלה מ-30 שנה פועלות מרחצאות חמי טבריה הצעירה, והמקום מהווה אטרקציה תיירותית בכל ימות השנה. אלא שהבעיה נעוצה מבחינת רבני העיר, דווקא במיקום המרחצאות – מול קברו של רבי מאיר בעל הנס. לטענת הרבנים, שורש הבעיה הוא הסתירה בין הקדושה והצניעות של קבורת הצדיק לבין צביון המקום הבלתי צנוע.

הרב רפאל כהן, האחראי על נושא הכשרות ושמירת השבת במועצה הדתית בעיר, קורא למנהלי האתר לשנות את הצביון הנוכחי של המקום כדי לא לפגוע בקדושת הקבר. "לצערנו, חמי טבריה הצעירה לא חסו על עצמם והקימו בניין עם תערובת חמורה של גברים ונשים יחד, בדיוק מול קברו של הצדיק רבי מאיר בעל הנס. אנחנו רוצים להשכין שלום בין העולם החרדי לחילוני ולהגיע לפתרון, כך שהאתר ישנה את הצביון שלו ויפעל על פי מידת הצניעות".

יש לציין, כי בסמוך לקבר רבי מאיר בעל הנס נמצא המבנה של חמי טבריה הוותיקה שפועל על פי הפרדה של נשים וגברים.

במהלך טיול שנתי שהתקיים בחמי טבריה בחודש האחרון, טבע למוות תלמיד תיכון בן 16 מירושלים. אחד המצילים החל
לבצע בו פעולות החייאה. למקום הגיע צוות מד"א מטבריה שהמשיך את פעולות החייאה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו.

הרב כהן מעלה חשד כי שמא מות הצעיר קשור לקדושת המקום שנפגעת עקב חוסר הפרדה בין המינים. "אנחנו מאמינים שאין דבר שקורה סתם", אמר הרב כהן. "לכל עניין צריך למצוא תשובה, המקרה הזה צריך לעורר את ההנהלה ולבדוק מה ניתן לעשות בנושא כדי שגם הציבור החרדי ירגיש נוח לבקר במקום".

בתוך כך, קבלן עבודות העפר מטבריה, יחזקאל מורד, מנהל בימים אלו מו"מ מתקדם לרכישת מתחם חמי טבריה ומלון 'הולידי אין' שנמצא בידי חברת 'אפריקה ישראל' של איש העסקים, לב לבייב. כרגע מורד מבצע צעדים אחרונים על מנת לחתום על הרכישה, וכפי הנראה השותף הרלוונטי שעימו בחר מורד לנהל מו"מ הוא קרוב משפחה ותיק. "כרגע המו"מ נמצא לקראת סוף התהליך", אמר מורד.

מנהל מלון הולידי אין ומרחצאות חמי טבריה, חיים אלקובי: "לא היה ולא נברא. אני מעולם לא שמעתי על כך ואין טעם לתת יד להשמצות האלה".