צילום: יורם כהן סניף קופת חולים כללית בשיכון ד' בטבריה נמצא כבר שמונה חודשים בשיפוצים, למרות שהובטח שהעבודות יסתיימו כבר לפני חודשיים. כתוצאה מכך לא מתקיימים במקום שירותי בית מרקחת והחולים נאלצים להתרוצץ בין קופות אחרות. כמו כן, התורים ארוכים, הצפיפות בלתי נסבלת והחולים נאלצים לסבול את רעשי הבנייה.

סניף קופת חולים כללית בשיכון ד' מעניק שירותי מרפאה לרוב הציבור שמתגורר בטבריה עילית. לאחר שנים רבות של פעילות, החליטה ההנהלה לסגור את המקום לתקופה כדי לבצע שיפוצים במקום, על מנת להעניק שירות טוב יותר.

כאמור, השיפוץ התחיל לפני כשמונה חודשים והיה אמור להסתיים לפני כחודשיים, כהבטחת הנהלת הקופה בפני ציבור המטופלים. אלא שלא כך הדבר, והמטולים נאלצים להסתדר עם תנאים לא נעימים בעת ביקורם במקום. יתרה מכך, בית המרחקת זגר את שעריו בעת תקופת השיפוץ, ויש מי שנאלצים, בהם מבוגרים, לחפש קופות אחרות כדי לרכוש את התרופות, כאמור.

יותר ויותר קשישים צריכים ליטול תרופות על בסיס קבוע, אולם חוסר הניידות להגיע לבתי המרקחת השונים בעיר מעיבה על כך והם נאלצים לנסוע בתחבורה ציבורית שמוגבלת בתדירות ובתחנות ההסעה.

מצב זה גורם לכך שלעיתים הם חוזרים הביתה עם חלק קטן ממרשם התרופות החודשי ובלית ברירה צריכים להגיע שוב לרכוש את התרופות. תושבת טבריה עילית, עדנה גרבלי, אמרה השבוע כי "בית המרקחת הקרוב ביותר שנמצא לרשותי קיים בשיכון ג'. לעתים אני מגיעה לבית המרקחת וחושכות עיניי. בדרך כלל ישנו תור גדול של אנשים שזקוקים לקבלת מרשם התרופות, מה שמצריך אותי לבזבז את רוב שעות הבוקר בהמתנה, ואף לעתים לחזור הביתה ללא כל מה שאני צריכה".

לדברי גרבלי, היא פנתה להנהלה בתקווה למצוא פתרון ולברר מתי יושלמו השיפוצים. התשובה שקיבלה הייתה לטענתה: 'אין מה לעשות בעניין עד שהשיפוץ יסתיים'.

משירותי בריאות כללית נמסר: "למען רווחת לקוחותינו, הנהלת מחוז צפון של הכללית התחילה בשיפוץ של מרפאת החולים בשיכון ד' בטבריה. השיפוץ יסתיים עד התאריך ה-10 במאי. בסיום המרפאה תהפוך להיות מרפאה חדישה ומודרנית שתכלול בית מרקחת חדיש ומודרני".