צילום: אביהו שפירא בשכונת הוורדים בקרית שמונה ישנם שני גני ילדים, גן השלושה וגן האחווה, החולקים חצר משותפת. הגנים האלה הוקמו לפני שבע שנים, אבל למרות היותם חדשים יחסית מצב החצר גרוע וסובל ממפגעים בטיחותיים בדמות ארגז חול לא בטיחותי, שולחנות וכיסאות שבורים ועוד.

בעיית ההזנחה המתמשכת בחצר המשותפת נמשכת כבר מספר שנים. ההורים התריעו לא פעם בפני הגננות ובפני גורמים בעירייה, אך ללא הועיל.

"יש שם ארגז חול שכמעט ואין בו חול, והוא כמו אמבטיה כזו שהילדים צריכים לטפס כדי לצאת ממנה", מספר ענת אוחנה, אם לאחד הילדים, "היה מקרה של ילד אחד שנפל ונחבל מעל העין. בכל החצר הזאת אין מתקני משחקים. בזמנו נודע לי שכאשר הגנים האלה הוקמו, היה סכום של חצי מיליון שקל שיועד לטיפול בחצר, אבל לאן הכסף הזה הלך?

"לאחר הבחירות ביקרה סגנים ראש העיר יפעת שאשא ביטון במקום. היא התרשמה מהמצב ולאחר מכן לא שמענו
ממנה דבר. ניסיתי לקבוע איתה פגישה, אבל היא בוטלה ולא חזרו אליי לקבוע פגישה במועד אחר, למרות שפניתי לעירייה שוב ושוב. אני מעוניינת לציין שבתוך המבנה אין בעיה של ציוד או בטיחות, וגם הגננות עושות עבודה טובה מאוד, אלא שרק עניין החצר מטריד אותנו".

שאשא ביטון מסרה בתגובה: "המצב בגני הילדים בשכונת הוורדים ידוע לנו. אלה הם לא הגנים היחידים שבהם מצב החצרות בעייתי. אנחנו עשינו סקר מקיף בכל הגנים בעיר ואיתרנו את הבעיות. מדובר ב-27 גנים שבהם צריך לבצע שיפוץ ושדרוג של החצרות, והכנו תוכנית לשיפוץ ושדרוג של כולם. התוכנית תבוצע במהלך חופשת הקיץ הקרובה. פרט לכך נושא ארגז החול בגני הילדים בשכונת הוורדים יטופל כבר בחודש הקרוב".

ההורים לא מסופקים מתשובת העירייה: "ישנם מפגעים בטיחותיים נוספים פרט לארגז החול, כמו שולחנות ברזל שנותרה בהם רק המסגרת, הם אינם יכולים לשמש לכלום, והם לא פונו עד היום. עניין ארגז החול צריך גם כן להיפתר באופן מיידי, ולא תוך חודש, כי הוא מהווה סכנה בטיחותית. נעקוב לראות מתי העניינים האלה יטופלו".