צילום: אביהו שפירא מרכז השירותים החדש של יד שרה, אשר נבנה בתרומתם של ידידי יד שרה בשוויץ, נחנך ביום שלישי השבוע בקרית שמונה בהשתתפות שגריר שוויץ בישראל. המרכז נמצא במתחם ביה"ס ברנקו וייס השייך לסוכנות היהודית, והיא זאת שאפשרה להקים בו את המרכז.

'הבית הירוק', כפי שהוא מכונה, ישמש לא רק את תושבי הגליל העליון אלא ישמש גם כמרכז תאום אזורי לכל שבעת סניפי יד שרה בגליל ובגולן. מרכז השירותים הוקם בעיר בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה, כמענה לצרכים הרבים של תושבי העיר והסביבה.

תכנון הסניף נעשה בהתנדבות על ידי האדריכל הנודע פסקוואל ברויד. במסגרת השיפוצים הוחלפו גג המבנה, החלונות, מערכות החשמל והביוב ומערכות התאורה והמיזוג. הקבלן היה חיים סגרון. עיריית קרית שמונה והמנכ"ל, דני קדוש, סייעו אף הם בהקמה.

מתנדבי יד שרה בעיר משאילים ציוד רפואי, מתקינים לחצני מצוקה המחוברים למוקד יד שרה 24 שעות ביממה ומתקינים מאחזים בבתיהם של אוכלוסיה מבוגרת. בסניף החדש, המשתרע על שטח של 200 מ"ר, מתוכנן להיפתח מרכז תצוגה וייעוץ בו ניתן יהיה לראות ולהתנסות בעשרות מכשירים ואביזרי עזר המקלים על תפקודו של אדם עם קשיים תפקודיים, ומחסן מיטות מתכווננות לכל אזור הגליל העליון. בנוסף, בסניף מתכוננים להרחיב את שעות הפתיחה ולשם כך החלו בגיוס מתנדבים חדשים.

כאמור, אורח הכבוד בטקס חנוכת המרכז החדש היה שגריר שוויץ בישראל, ולטר הפנר, שנטע עץ זית ברחבת הכניסה, יחד עם ילד בכיסא גלגלים שעמותת יד שרה מסייעת לו.