עידו לנדאו ומירה חדד, שני תלמידים מנצרת ומנצרת עילית, זכו בכבוד לקבל את פניו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בטקס שהתקיים השבוע בבית הנשיא בירושלים. השניים נבחרו מאחר שהם לוקחים חלק בתוכנית נט"ע בינלאומית הפועלת בעירם.

חדד בת ה-14 מנצרת לומדת בתיכון סנט ג'וזף בעיר, ולנדאו בן ה-15 מנצרת עלית לומד בכיתה ט' בבית הספר שרת. את השתתפותם בטקס יזמה תוכנית נט"ע - 'נוטעים מצוינות טכנולוגית' - בה פעילים השניים. זוהי תוכנית בינלאומית שהחלה לפעול בשנת 2003, והיא פועלת להעצמה אישית הכוללת פעילויות טכנולוגיות וחברתיות. התוכנית פועלת במספר ערים ברחבי הארץ כשבנצרת עלית ובנצרת היא פועלת בחסות חברת סיסקו העולמית ועיריית נצרת עלית.

השניים נבחרו לייצג את התוכנית מעצם היותם תלמידים מצטיינים, שבשעות הפנאי מתנדבים ותורמים לקהילה. חדד מדריכה בהתנדבות קייטנות בחופשים ולנדאו מתנדב ב'קול סנטר' בנצרת עלית, מרכז התנדבותי בו מתקנים מחשבים בחינם לכל דורש. "היה מרגש, וללא נט"ע לא הייתי מגיע לבית הנשיא ומשתתף בטקס", אמר לנדאו.

מירה אף זכתה לברך באופן אישי את האפיפיור, ויחד עם שני בני נוער נוספים, שאינם בתוכנית, הם קידמו את פניו של האפיפיור ובירכוהו לשלום בשלוש שפות: אנגלית,ערבית ועברית. בנוסף הגישו לו מפירות הארץ, סיפרו לו מעט על הפירות ואיחלו שהשלום יגיע בקרוב.

"האפיפיור אמר שהוא מאוד מאושר להיות פה ונתן לנו את ברכתו", סיפרה חדד בהתרגשות, שהשתתפה אף בטקס המיסה שנערך ביום חמישי בהר הקפיצה בנצרת, לכבוד בואו של האפיפיור לעיר.

יחד עימם הגיעה לטקס מנהלת התכנית בסניף נצרת, נצרת עלית ומגדל העמק, עינב סוויסה. "הטקס היה מרשים ומרגש, כיף להיות במעמד הזה", אמרה סוויסה, "התרגשתי בשביל הילדים שהגיעו עם תחושת שליחות לייצג את נט"ע".