צילום: אביהו שפירא משרד האוצר וראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציגו בשבועיים האחרונים תוכנית להבראת המשק. אחד הנפגעים העיקריים אמור היה להיות משרד הביטחון. בעיריית קרית שמונה לא המתינו, ושיגרו מכתב למשרד ראש הממשלה בדרישה למנוע מצב בו הקיצוץ ישפיע על ההזמנות למפעלים הביטחוניים בעיר.

"עבור עשרות אלפי עובדים תושבי העיר, תקציב הביטחון אינו עוד סיסמה, אלא מקור פרנסה וביטחון כלכלי המקיים כחמישה מפעלים בעיר בהיקף של מיליארדי שקלים בשנה", כתב מלכה לנתניהו. "דווקא בזמן משבר כלכלי קשה בו מפוטרים עובדים ונסגרים עסקים, מן הראוי היה לחזק את התעשיות הביטחוניות".

מאז שליחת המכתב, בשבוע שעבר, נראה כי במשרד האוצר ובמשרד הביטחון הגיעו להסכמה כי רוב הקיצוצים, אם לא כולם, יבוטלו. אך בקרית שמונה עדיין סקפטיים בנוגע להסכמות השונות שהושגו.

"אין ספק שהבשורות שאנו שומעים על קיצוץ אפשרי בתקציב הביטחון מעוררות דאגה", אמר סגן ראש העירייה והממונה על הפיתוח הכלכלי, עמרם שחר. "אנחנו בקשר גם עם התאחדות התעשיינים ועם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. גם שר הביטחון אהוד ברק תומך בעמדתנו. שום דבר עוד לא סגור. יש דיסאינפורמציה ויש חוסר ודאות. עד שלא נראה את ההזמנות החדשות למפעלים, לא נוכל להיות רגועים".