צילום: חגי אהרון המשבר הכספי הכבד שבו שרויה עיריית בית שאן, גרם לראשיה לפעול במרץ על תכנית הבראה, שבמסגרתה תופרט מחלקת הגבייה. העובדים חוששים כי צעד זה יוביל לגל של פיטורים, אך בעירייה מנסים להרגיע. בינתיים.

ראש העירייה, ז'קי לוי, שוקד בימים אלה על תוכנית הבראה חדשה יחד עם אנשי מקצוע ממשרד הפנים והאוצר. התוכנית אמורה לחלץ את הרשות מהגירעון הכספי הכבד של קופת העירייה שעומד על 155 מיליון שקל, ובכך לאושש את מצבה של העירייה, שגרם ללא מעט סבל בקרב העובדים בחודשים האחרונים.

גורמים בעירייה סיפרו, כי מחלקת הגבייה בעירייה נמצאת בתהליכי הפרטה מתקדמים במסגרת תוכנית ההבראה החדשה, אלא שכרגע לא מדובר על תהליכי פיטורים, אך ישנם עובדים מהמחלקה שחוששים לכך שקבלן חיצוני ינהל את מחלקת הגבייה. "אני יודע שראש העירייה נוקט בצעדים להבריא את הרשות", אמר השבוע עובד המחלקה, "אבל אסור לשכוח שאנחנו עובדי עייריה ותיקים שחוששים מפיטורים של החברה שתיכנס לנהל את המחלקה".

יו"ר ועד העובדים, הרצל בן סבו, אמר השבוע כי "במידה שתהליך ההפרטה ייצא לפועל, הוסכם כי עובדי המחלקה לא יפגעו כתוצאה מהתהליך. אנחנו עובדים יחד עם ראש העירייה בתוכנית ההבראה על מנת למזער את תוצאות התהליך, וכרגע לא מדובר בפיטורים".

אלא שבחודש שעבר הציג לוי את גרעון קופת העירייה ואמר, כי "במסגרת הרה-ארגון ייתכנו קיצוצים קשים". כמו כן, נראה כי באופוזיציה לא אוהבים את ההשלכות אולי יהיו עקב תכנית ההבראה ודורשים לכנס דיון דחוף בנושא.

"אני דורש לכנס את מועצת העיר כדי לדון בתוכנית ההבראה", תבע יו"ר האופוזיציה, רפי בן שטרית. "עובדי מחלקת הגבייה עושים עבודתם נאמנה, לכן אין כל סיבה לפגוע בהם בייחוד שמדובר בהפרטה של המחלקה. האחריות של ראש העירייה על הרשות בה הוא מכהן לא צריכה לעבור דרך פיטורי עובדים".

מעיריית בית שאן נמסר כי כרגע הפיטורים לא על הפרק. "בימים אלה מופעלים מאמצים רבים לסיום תוכנית ההבראה בשיתוף ראש העירייה יחד עם אנשי מקצוע וועד עובדי העירייה. ברגע שתסתיים התוכנית היא תובא למועצת העיר. כרגע לא מדובר בפיטורי עובדים".