צילום: index open מקרה רביעי ונוסף תוך שבועיים הצטרף לשורה של תלונות על סוטה מין השבוע ברמת ישי. לאחרונה נודע על תלונות של הורים שילדיהם מתלוננים, כי ברחובות האלון וצאלון משוטט גבר ומנסה לעניין ילדות במעשים מגונים, תוך שהוא מבצע מעשה מגונה באיבר מינו וחושף אותו בפני הילדות. אתמול (ד') בצהריים עצרה המשטרה צעיר מבית זרזיר כחשוד במעשה.

במשטרת מגדל העמק מחפשים כבר שבועיים אחר גבר שנוהג להגיע לגן משחקים או לבתי הספר ושם הוא מבצע מעשים מגונים בכל פעם שהוא רואה ילדות קטנות. הילדות שנחשפו למעשים, התלוננו בפני הוריהם ואלו מיהרו למשטרה.

נוכחותו של החשוד באזור גרמה לעלייה בחרדת ההורים שדואגים להגיע לבית הספר עם הישמע הצלצול, במטרה שילדיהם לא יסתובבו ברחובות אלא יגיעו היישר הביתה. כמו כן, גם באתר המועצה קיימת הנחיה הקוראת להורים לשמור על ילדיהם.

"זה לא דבר חדש", אמרה סמדר עזרן, אם לילד בן 13. "גם לפני כמה שנים היה פה מקרה כזה והתברר כי זה אחד הפועלים ממפעל עוף העמק. עכשיו אין לי מושג מאיפה הוא מגיע, אך מה שחשוב הוא שיבצעו פה סיורים מהשיטור הקהילתי והמשטרה ואז תהיה הרתעה מאסיבית יותר".

רותי קריגר, אם לילדה בתיכון מוסיפה: "תדרכו את הילדים בבית הספר כיצד להתנהג, לא ללכת ביחידים אלא רק בזוגות או קבוצות, וכמובן לא להישמע לכל מי שפונה אליהם ברחוב. זה ממש מפחיד, אני מאוד מקווה שיתפסו אותו כמה שיותר מהר".

דודו עברי, יו"ר ועד הורים בחטיבת הביניים היובל אמר, כי "שוחחנו עם המשטרה וביקשנו שיתגברו את סיוריהם. מערכת החינוך הפיצה חוזר על הטרדת ילדים בפני אדם זר, במסגרת שיתוף פעולה עם הנהלות בתי הספר סוכם גם על הנחיות לילדים בבתי הספר, ואנחנו פועלים כולם כגוף אחד כדי לתדרך ולסייר כמה שיותר ברחובות היישוב".

ראש המועצה, עופר בן אליעזר: "ידוע לנו על התופעה ועל מידת קיומה. המשטרה באזור תגברה את סיוריה הגלויים והסמויים, כמו כן עובדי המועצה נרתמו גם הם לערוך סיורים בשעות המועדות לפורענות. במסגרת ההערכות למצב קיים גם שיתוף פעולה עם מערכת החינוך ואנו בודקים אפשרות של גיוס הורים לצורך הסיורים, על מנת למנוע הישנות מקרים נוספים אלה".

מפקד משטרת מגדל העמק, רפ"ק צ'ארלס בר זיו, מסר בתגובה כי "מדובר בגבר שישב ברכבו והציע לילדות לעלות על רכבו. לטענת הילדות הגבר הפשיל מכנסיו, אונן והתערטל לנגד עיניהן".

כאמור, המשטרה ערכה מבצעי חיפוש נרחבים ואתמול נעצר חשוד, צעיר בן 28 מבית זרזיר.