באדיבות מכללת כנרת מי צודק, הסטודנטים או המשטרה? מה שבטוח הוא שמסיבת יום הסטודנט של מכללת כנרת ציון, שהתקיימה בשבוע שעבר בחוף צמח, הסתיימה במפח נפש גדול.

הסיבה: המשטרה ניתקה את זרם החשמל במהלך הריקודים, לאחר שתושבי הקיבוץ התלוננו על עוצמת המוסיקה. אולם הסטודנטים טוענים מנגד שקיום המסיבה עד לשעה מאוחרת סוכם קודם לכן עם אנשי הקיבוצים ועם המשטרה. וכך, בכל מקרה, נראה הניתוק הזה בפועל:כמדי שנה מצפים הסטודנטים ליום הסטודנט שמארגנת אגודת הסטודנטים. גם במכללת כנרת, הסמוכה לטבריה, שקדו בנושא והזמינו את הסטודנטים למסיבת חוף בחוף צמח. מאות צעירים נענו להזמנה והגיעו לצפות במופעים של משינה, אביב גפן והתעויוט ומשה פרץ, כשאת הערב הנחו צמד השדרנים מרדיו קול רגע, עופר דומינגז והראל סלוצקי. לסיום תוכננה להתקיים מסיבה עד השעות הקטנות של הבוקר.

אלא שבשעה 23:30 לערך, כאשר החלה מסיבת החוף, הגיעו שוטרי משטרת תחנת טבריה ודרשו להנמיך את הווליום בטענה שתושבי הקיבוצים הסובבים התלוננו על הרעש החזק. הסטודנטים ניסו להסביר לשוטרים כי מדובר באירוע חד פעמי, וכי יש סיכום בין חברי האגודה לבין המשטרה והקיבוצים בדבר קיום האירוע.

אלא שכל זה לא עזר, וכעבור זמן לא רב החליטו השוטרים לנתק את זרם החשמל, כאמור, ובכך פסקה המוסיקה והאורות כבו. כתוצאה מכך, החלו הסטודנטים להתפזר לביתם והאירוע הופסק בטרם עת. "היום הכי מיוחד שחיכינו לו במשך שנה שלמה נגמר עם הרבה תחושות של אכזבה", אמרה סטודנטית המכללה, מיכל בן גיגי. "המסיבה התחילה טוב והיה כיף עד הרגע שהשוטרים החליטו שהמוסיקה מפריעה לתושבים שמתגוררים בסמוך".

אבל למרות טענות התושבים נראה שיש מי שחושב אחרת. "נודע לנו שמתקיים יום הסטודנט, ולאף אחד מהתושבים שדיברתי איתם בנושא לא היו תלונות על רעשי המוסיקה", אמר תושב קיבוץ דגניה א', אלעזר בורשטיין. "אירוע שמתקיים פעם בשנה עם מאות סטודנטים בסדר גודל כזה נגמר בגלל משטרת טבריה. אני מאמין שהיה אפשר להגיע להסדר".

תגובות: "הפסיקו בלי התראה"
מאגודת הסטודנטים במכללה נמסר, כי "במקום נכחה משטרת ישראל וחברת האבטחה שהושכרה לאירוע. הכול התנהל על פי הסכם ובתאום יחד עם המועצה האזורית, ראשי הקיבוצים ויישובי בעמק. זאת פעם יחידה בשנה בה אגודת הסטודנטים עובדת במשך חודשים רבים להפקת האירוע, על מנת לאפשר לסטודנטים ולתושבי הצפון אירוע מיוחד ורבגוני, ובין היתר לקדם את העמק ובתי העסק של האזור.

"ללא כל התראה מוקדמת, הופסקה המוסיקה. עשינו בירור מקיף בכל יישובי העמק שבסיימו עלה, כי לא הגיעו תלונות משום ראש יישוב על רעשי המוסיקה. מוזר לדעת שבכל שנה האירוע התנהל כמתוכנן, ואילו השנה המסיבה הופסקה לאלתר בלי הסברים הגיוניים".

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, יוסי ורדי: "אירוע יום הסטודנט התקיים בחוף צמח על פי רישיון עסק שהוצא לאירוע
כנדרש בחוק. אחד מהתנאים לקבלת רישיון עסק היה סיום המופע ב-24:00 בלילה. המופע האחרון הסתיים ב-24:30 ולאחריו התקיים במקום דיסקו לריקודים בהשתתפות של כ-250 איש, אשר בוצע בעוצמות רעש גבוהות. כתוצאה מתלונה של תושבים ישירות למשטרה, המשטרה נאלצה לסגור את האירוע שחרג מהתנאים של רישיון העסק".

תגובת מפקד משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק: "נתנו אישור לקיים את המסיבה על פי חוק להקמת רעש עד השעה 23:00 בלילה. האירוע היה אמור להסתיים בהתאם לחוק שנקבע. אחרי השעה 23:00 בלילה התקבלה תלונה על הקמת רעש במקום, סגן מפקד התחנה הגיע למקום ושוחח עם המפעילים. הוא ביקש מהם להנמיך את המוסיקה. לאחר מכן שוב התקבלה תלונה על הקמת רעש מפני שהמפעילים דאגו להגביר את המוסיקה ולחרוג מההסכם שהתקבל. לבסוף החליט סגן מפקד התחנה להפסיק את האירוע בהתאם לסיכומים שנקבעו ולפעול על פי כללי החוק המקובל".

רוצים לדעת עוד על לימודים ובתי ספר? הכל בעמוד הלימודים המלא