צילום: index open בית המשפט המחוזי בנצרת גזר על שלושה תושבי קצרין, קיריל קורנקוב, יבגני וורוטניקוב ויבגני ניקולייב, מאסרים בפועל, לאחר שהואשמו בעבירות אלימות, איומים, סחיטה באיומים ועבירות נגד שוטרים.

הפרשה שבגינה נגזרו עונשי המאסר על השלושה התרחשה ב-5 ביוני, כאשר שלושת הנאשמים הגיעו לדירתו של תושב קצרין. במהלך אותו ערב בו שהו בדירתה, ניגש קורנקוב למארח ודרש ממנו 150 שקל במטרה לרכוש סמים. המארח השיב כי יש ברשותו 30 שקל בלבד.

קורנקוב התעקש ואיים על המארח, אולם משזה סירב להיענות לדרישותיו, הוא קם ובעט במתלונן בפניו. וורוטניקוב הצטרף לחברו והכה את המתלונן באמצעות אגרופו בפניו. השניים הפילו במתכוון את שולחן האוכל ושברו את הכלים שהיו מונחים עליו. הם המשיכו להכות את המארח, שנפל ארצה ושכב חסר אונים על הרצפה, באגרופים ובבעיטות. המארח נפצע והובהל לבית החולים, שם אושפז במשך שלושה ימים.

קורנקוב, כך מסתבר, הוא בעל עבר פלילי בתחום הסמים והאלימות, ובאותו הליך משפטי הוא נשפט גם על מקרה נוסף של איומים וניסיון לסחוט כסף מתקליטן במועדון בקצרין.

במקרה שלישי, לו היו שותפים קורנקוב, וורוטניקוב וניקולייב, הם הגיעו לחנות במרכז המסחרי בשעה 03:30 לפנות בוקר, וניגשו לפתח אחת החנויות, שם קיוו לסחוט כסף מעובד שעסק בהכנת עיתוני הבוקר. העובד, שהבחין בנאשמים, הסתגר בתוך החנות. הוא טלפן לקרוב משפחתו וביקש ממנו להגיע למקום ולעזור לו. המתלונן יצא מהחנות והשלושה החלו מיד להכותו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו. תוך שהם מכים את המתלונן, נטל קורנקוב בקבוק זכוכית וניפץ אותו על ראשו של המתלונן, שאיבד עקב כך את הכרתו.

האישום הרביעי נגע לאופן שבו התייחסו שלושת הנאשמים לשוטרים שהגיעו לדירתם וביקשו מהם להתלוות אליהם לתחנה. הם ניסו להתנגד, ולא אפשרו לשוטרים לבצע את תפקידם.

בנימוקים לעונשים שנגזרו על כל אחד מהשלושה, יש התייחסות הן לחומרת מעשיהם, והן לעבר הפלילי. קורנקוב שהיה
האקטיבי ביותר, הוא גם בעל הרקע הפלילי הגדול ביותר ולחובתו עומדות תשע הרשעות קודמות בגין עבירות סמים, רכוש, החזקת סכין, הונאה, סחיטה באיומים ובריחה ממשמר חוקי. קורנקוב נדון כבר פעמיים בעבר למאסר בפועל. הפעם גזר עליו השופט 60 חודשי מאסר בפועל.

גם לוורוטניקוב יש עבר פלילי מרשים למדי לחובתו ישנן חמש הרשעות קודמות בגין עבירות רכוש, אלימות, סמים ואיומים. בעבר הוא נדון פעמיים למאסר בפועל למשך 10 חודשים כל פעם. שופט בית המשפט המחוזי גזר עליו 37 חודשי מאסר בפועל. יש לציין, כי עונשיהם של קורנקוב ווורוטניקוב כללו גם הפעלה של עונשי מאסר על תנאי בנוסף לעונשים בגין ההליך המשפטי הנוכחי.

ניקולייב הוא היחידי מבין השלושה ללא עבר פלילי ולכן יצא יחסית בזול, עם חצי שנה עבודות שירות.