צילום רפרודוקציה: שרון  צור תושב נצרת עילית, אלי בנט, שנפטר לאחרונה משבץ מוחי, הציל במותו חמישה אנשים. משפחתו של בנט החליטה לתרום את אבריו, ובימים אלה מתאוששים חמישה אנשים בארץ מניתוחי ההשתלה. חלקם חיכו לתרומה שש שנים לפחות. האיברים שנתרמו הם שתי ריאות ,שתי כליות וכבד.

השתלת הכליות התבצעה בבית החולים רמב"ם, כליה הושתלה בגופו של גבר כבן 70 מטירת הכרמל וכליה נוספת בגופה של בת 68 מנצרת.השתלת הריאות והכבד התבצעה בחולים בבית החולים בלינסון. ריאה אחת הושתלה בתושב קרית אתא בן 40, השנייה הושתלה בתושב חדרה בן 60, והכבד בתושבת הצפון בת 73 שחיכתה כבר ארבע שנים להשתלה.

בנט (המכונה פויפי) בן ה 71 לקה לפני כשבועיים באירוע מוחי גדול. לאחר חמישה ימי אשפוז בבית החולים העמק בעפולה, הוא נפטר. על אף שלא היה חתום על כרטיס אדי ,ידעו בני המשפחה כי זה היה רצונו ואף תמכו בכך. בתקופה האחרונה דאג בנט לשתף את דינה בת זוגו ברצונו לתרום את האיברים.

בנט נולד בארגנטינה בשנת 1938 ועלה לארץ בעלייה ציונית בשנת 1960 עם אשתו הראשונה. יחד הם התיישבו בקיבוץ חוקוק. רוב חייו עבד בנט כסוכן ביטוח והיה מוכר בעיר מגוריו. לבנט שלושה ילדים ביולוגיים מאשתו הראשונה ושניים של בת זוגו דינה איתה חי עד למותו.

העלייה לארץ הייתה חלום עבורו. הוא עלה לישראל כחלק מתנועת נוער בעלת אידיאולוגיה ציונית שפנתה לצעירים ושכנעה אותם לעזוב את הנוחות שהייתה להם בארגנטינה לטובת בניית חלום בישראל. אחרי חוקוק עבר בנט עם משפחתו לנצרת עילית.

בתו יונית, אחות במקצועה, חתומה יחד עם משפחתה על כרטיס אדי כבר מספר שנים. "אני מבינה שיש לאנשים מחסומים בנושא מבחינה דתית ורגשית, אך צריך להבין שהנשמה של היקר שלנו נמצאת ונשארת", אמרה הבת, "היא נמצאת בעולם הזה וסביר להניח שלכל אחד יש דרך לתקשר, אבל הגוף הולך חזרה לאדמה ואם אפשר עם החלקים מהגוף לתת חיים למישהו אחר, אני חושבת שלא צריך לחשוש מזה וחובה לעשות כך".

על אביה הוסיפה: "הייתה לאבא אישיות מאוד נותנת לאחר, והוא עסק המון בעזרה לזולת".

חפצי גוטמן, מתאמת השתלות בבית חולים העמק, מלווה את משפחת בנט, מאז תחילת התהליך."זוהי משפחה כל כך אצילית, אנחנו משתתפים בצער המשפחה. התרומה הצילה חמישה אנשים. שני אנשים שהיו מחוברים לדיאליזה היום יכולים לחיות עוד כמה שנים יפות ללא המכונה. הצוות הרפואי והסיעודי מודים להם מאוד".