צילום: יוסי דוס סנטוס במודעות הפרסום הרבות שהופצו בכלי התקשורת הרבים, הובטח לתושבי טבריה והסביבה ערב של הופעות במוצאי השבת. הובטח להם כי כל הרוכש כרטיס זכאי יהיה להיכנס לפארק ברקו בטבריה ושם לצפות במופע של הקומיקאי אורי חזקיה, ובהופעת הבכורה של בן העיר, הזמר הים תיכוני משה פרץ. על פי המתוכנן, ציפו האנשים לראות הופעה של חזקיה עד לתחילת מופעו של פרץ, שתוכנן ל-23:00. אלא שבפועל המציאות הייתה אחרת, כאשר הופעתו של הקומיקאי לא התקיימה כלל, והזמר עלה באיחור של למעלה משעה.

למעלה מ-10 אלף איש רכשו כרטיס לערב מהנה, והחל מהשעה 21:00 נפתחו שערי הכניסה לפארק. אנשים גדשו את המדשאות והתכוננו למופע, אך כבר אז הבחינו בקהל במשהו מוזר. "הגעתי עם שני ילדיי ואשתי בתקווה ליהנות מהמופע, אבל מי שעלה לבמה הוא לא הקומיקאי חזקיה, אלא בחור אחר שלא הבנתי מה תפקידו", שחזר אבי וקנין שרכש כרטיסים למופע.

כתחליף לקומיקאי אורי חזקיה הוקפץ פליט הריאליטי של תוכנית 'האח הגדול', לאון שניידרובסקי. שניידרובסקי הגיע לאחד הפאבים בעיר כדי לשמש די.ג'יי, אך שימש כגלגל הצלה לערב שהתחיל לא טוב. בזמן החופשי שנוצר, עלו לבמה צעירי העיר ופצחו בשירה וקטעי ריקוד על מנת למשוך את תשומת ליבם של הצופים.

המתח אצל הקהל עלה כאשר גם הזמר משה פרץ לא עשה סימנים של אחד שצריך להגיע. לבסוף כאמור עלה לבמה רק לאחר שעה ורבע. תושבים רבים שהגיעו במיוחד להופעת הבכורה נאלצו לחכות מספר שעות כדי לראות את המופע, אך היו גם כאלה שהחליטו בלית ברירה לחזור הביתה מפני שהשעה הייתה כבר מאוחרת.

טל לוי שהגיע יחד עם בת זוגו נאלץ לעזוב באמצע. "חיכיתי מהשעה 21:00 שמשהו טוב יקרה", אמר לוי שרכש כרטיס זוגי, "ב-23:00 בלילה הבנו שמשה פרץ לא יעלה בזמן הקרוב ולנו מחכה יום ארוך למחרת. לכן, עזבנו את המקום".

מפיק האירוע, בני לוי, הסביר את הסיבות לכישלון בהפקה: "הקומיקאי אורי חזקיה היה אמור להגיע כמתוכנן, אך בשל אילוצים פנימיים הוא הודיע לי שיאחר. לא רציתי לעכב את הקהל, לכן החלטתי להעלות לבמה את לאון שניידרובסקי.

"ההופעה של משה פרץ נדחתה בשעה מפני שנוצרו בעיות טכניות בסאונד שגרמו לכך שההופעה תתעכב מעט. חשוב לציין, כי מדובר במופע ייחודי בעיר, עלות ההשקעה היא מעל 300 אלף שקל, בהם אני נשאתי את הנטל. כרטיס להופעה של פרץ במרכז עולה 120 שקל, אך עשיתי כל שביכולתי כדי לאפשר לכל התושבים ליהנות מהאירוע, וכך קיצצתי בעלויות כדי שלכולם תהיה אפשרות לרכוש כרטיס".

לוי הוסיף כי "בבוקר שלמחרת קיבלתי אלפי טלפונים של תושבים שנהנו ודרשו לעשות מופע נוסף לקראת הקיץ. רישיון העסק שלי הורה כי האירוע יוכל להתקיים עד השעה 01:30 בלילה, מלבד זאת אני דאגתי לצוות אבטחה בתשלום וצוות עזרה ראשונה שיעמוד לרשותם של הצופים. אין טעם לקיטורים בייחוד כשמדובר באירוע מושקע ומהנה לתושבי העיר טבריה".

אמרגנו של פרץ, אמנון כהן, אמר בתגובה כי "ההופעה התעכבה בגלל שהערב התנהל בעצלתיים, הייתה בעיה עם
הקלידן אבל היא הסתדרה תוך רבע שעה, היינו מוכנים לעלות מיד אחרי. למרות הכול אני רוצה לציין כי משה פרץ התרגש נורא והחליט לתת הופעה של שעה ורבע במקום 40 דקות. אנחנו תמיד שמחים להגיע לטבריה".

במשטרה דיווחו על כך שלמקום נכנסו הרבה יותר אנשים מהמתוכנן. "הצפי היה שיגיעו 7,000 אנשים ולמספר כזה נערכה המשטרה, אולם בפועל הגיעו כאמור 3,000 אנשים יותר. בבוקר שלמחרת האירוע ישבנו עם מי שצריך כדי להפיק לקחים לאירוע הבא", אמר מפקד תחנת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק.