צילום: אפי שריר שש שנים חיפשו שוטרים, מתנדבים, בני משפחה וחברים אחר דנה בנט, שסיימה יום עבודה ולא שבה הביתה. עשרות אנשים נחקרו וכיוונים רבים נבדקו, ולבסוף, תמונה אחת ששובצה בכתבה בעיתון 'ידיעות טבריה', פרצה את הדרך לפתרון התעלומה.

הייתה זו תמונתה של דנה בנט, בתוך כתבת ריאיון עם מפקד תחנת המשטרה בטבריה, סנ"צ אפי פרטוק. הכתבה שפורסמה ב-24.4.09 הגיעה לידיה של עדיה (שם בדוי) תושבת טבריה. היה זה ליל שישי בשעת לילה מאוחרת. עדיה ישבה בביתה יחד עם י', בת זוגו של עדואן פרחאן החשוד ברצח בנט, שהייתה חברתה בשנתיים האחרונות.

בשעה 22:00 בלילה הגיעה י' לביתה של עדיה. כמו שתי חברות טובות הן שוחחו ביניהן על החיים, משפחה, זוגיות, וכדומה. לאחר פרק זמן קצר פנתה כל אחת לעיסוקיה. י' צפתה בטלוויזיה, ואילו עדיה קראה את עיתוני סוף השבוע. בשעה 24:00 החליטה י' ללכת הביתה כי הייתה עייפה. עדיה שכנעה אותה להישאר עימה עוד קצת והוסיפה כי תלווה אותה לתחנת המוניות.


הכתבה שפורסמה ב'ידיעות טבריה' ב-24 באפריל 2009. פריצת דרך

י' התיישבה על כורסת הטלוויזיה והתחילה לבהות במסך, עדיה המשיכה לעיין בעיתונים. הריאיון על סנ"צ אפי פרטוק שהתפרסם באותו יום בעיתון 'ידיעות טבריה' תפס את תשומת ליבה. היא התבוננה בתמונתה של דנה בנט והחליטה לקרוא את הקטע אודותיה בכתבה. "פתרון תעלומת היעדרותה של דנה בנט עדיין לא נפתר, עד היום לא נמצא סימן ממנה", נכתב בכתבה. עדיה קראה את המשפט הזה ואמרה: 'איזה עולם אכזר, אימא שלה עדיין חיה בתקווה שימצאו את בתה, אבל אחרי כל כך הרבה שנים מה הסיכוי שהיא תיתן אות חיים'.

לפתע עדיה הבחינה כי משהו בעיניה של י' התחלף. האדישות בה נמצאה התחלפה ברצינות ומתח. עדיה שחזרה: "פתאום היא אומרת לי 'אני יודעת מה קרה בפרשה היעלמותה של דנה בנט'. לא הבנתי ושאלתי אותה מה היא יודעת? היא החלה לספר לי את הכול תוך שהיא מבולבלת מעט, מלאה בהתרגשות ומוזרה. היא עשתה הפסקות קצרות כדי לקחת אוויר, אבל המשיכה במהרה למלא את החסר".

עדיה לא האמינה למשמע אוזניה. גופה התחיל לרעוד ולהצטמרר נוכח העדות שמגוללת בפניה חברתה הטובה י'.
"הייתי מבולבלת ונסערת נורא, חשבתי שהיא עובדת עליי. חיכיתי לרגע בו היא תחייך ותגיד 'עבדתי עליך אכלת אותה', אבל זה לא הגיע. ניסית להירגע, התעשתי מעט והתחלתי לשאול שאלות על מנת לדעת שאכן מדובר באמת ולא בסיפור שקר".

היא התקשתה להירגע וכשהיא כואבת ומיוסרת איימה כי תפנה למשטרה, אם י' לא תעשה זאת. למחרת, פנתה י' למשטרה, הסגירה עצמה וזעזעה מדינה שלמה.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה', 'ידיעות העמק', ו'ידיעות קרית שמונה'