צילום: יוגב עמרני כבר תקופה די ארוכה שהדיירים ברחובות הסמוכים לבית חולים 'זיו' בצפת לא מצליחים להירדם בלילות שישי. צעירים משכונת עכברה, הנמצאת לא רחוק מבית החולים, מגיעים לאזור הכניסה של המרכז הרפואי ומתחילים בחגיגות משל עצמם. התושבים התלוננו לא פעם אבל המשטרה לא עושה דבר בעניין, לטענת התושבים.

החינגה הפרטית של הצעירים, היושבים על המדשאה הגדולה ליד בית החולים, מתחילה בדרך כלל בחצות הלילה ונמשכת עד שעה 03:00 לפנות בוקר. "הם מגיעים עם רמקולים", מספרת אחת השכנות, "שמים אותם על הגג של המכונית, ומשמיעים מוסיקה ערבית בקולי קולות. הם שותים, משתכרים, צועקים, מנפצים בקבוקים.

"אחר כך הם נכנסים למכוניות ומתחילים לנסוע בפראות ברחובות. לפני שבועיים זה כבר היה השיא, ולכן פנינו למשטרה. התורן בתחנה אמר שהם שולחים ניידת. והניידת אכן הגיעה כעבור זמן לא רב, אבל במקום לעצור ליד החבורה הזאת ולנסות לפנות אותה מהמקום, הניידת המשיכה בנסיעתה. אני פשוט לא מבינה את ההתנהגות של השוטרים, בשביל מה הם קיימים, אם לא כדי לשמור על הסדר הציבורי".

יו"ר ועד הפעולה של תושבי עכברה, אחמד חליחל, אומר כי ידוע לו על ההתכנסויות האלה בשני מוקדים, אחד ליד בית החולים והשני ליד השוק, אולם לדבריו לא מדובר רק בצעירים מעכברה, אלא גם בצעירים מצפת. "יכול להיות שזה מפריע לשכנים", אומר חליחל, "אבל חשוב שלא יתקבל הרושם כאילו צעירים מעכברה מתנכלים לתושבי צפת, זה לא נכון, וצריך להיות זהירים ולשמור על רקמת יחסים תקינה בין התושבים היהודים והערבים בצפת".

מפקד משטרת צפת, סנ"צ עמוס שמעוני, אומר: "אם אכן קרה אירוע כזה, אני מזמין את התושבים לבוא לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה. אני לא מאמין שהיה מצב שבו שוטרים היו במקום ולא טיפלו באירוע, זה בלתי מתקבל על הדעת".