צילום: יוגב עמרני שופטת בית המשפט המחוזי בנצרת נחמה מוניץ גזרה את דינם של אב ובנו בני משפחת אבו ראס, מכפר עילוט: אחמד בן 42, ואביו מוחמד בן 70 שנה, שהורשעו בפרשת תקיפה חמורה של שכניהם קרובי משפחתם, שנסתיימה בגרימת שתוק בפלג הגוף התחתון למתלונן.

השניים הורשעו בהתאם להודאתם על פי הסדר טיעון שכלל הגשת כתב אישום מתוקן, בעבירות הבאות: הבן אחמד הורשע בחבלה בכוונה מחמירה ונדון לחמש וחצי שנות מאסר, 2 שנות מאסר על תנאי, קנס בסך 8,000 שקל ופיצוי למתלונן בסך 50 אלף האב מוחמד הורשע בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש, בנסיבות מחמירות ונדון לשבע חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, וקנס בסך 4,000 שקל.

המשפחות של הנאשמים והמתלוננים מתגוררות בשכנות זו לזו, בכפר עילוט, ובין המשפחות קיים סכסוך בקשר לשביל הגישה לבית המתלוננים. המתלוננת היא גיסתו של מוחמד אבו ראס, והמתלונן בן ה-35 הינו אחיינו של אחמד, ובנה של המתלוננת.

ביום 29/9/08, במהלך חג עיד אל פיטר, חסם בנו של מוחמד את המעבר באמצעות ברזלים, אבנים ועצים, ובתגובה לכך התקשר המתלונן למשטרה. לאחר שהמשטרה הגיעה וניסתה להרגיע את הרוחות פעמיים, עבר בנה של המתלוננת במעבר סמוך לבית הנאשמים, ואז השליך מוחמד כיסא לעברו.

המתלוננת יצאה מביתה כדי לראות מה קרה לבנה, והגיעה אל המחסום ובתגובה היכה מוחמד בראשה באמצעות אלה מעץ. היא נפלה ארצה, נגרם לה שטף דם פנימי באיזור עינה, והיא נחבלה במרפקה והובלה לבית החולים. המתלונן הגיע למקום כדי להגן עליה ואחמד התקדם לעברו ותקף אותו באמצעות מוט ברזל בעורפו.

כתוצאה ממעשיו נגרמו למתלונן שברים בחוליות עמוד השדרה, פגיעה בחוט השדרה הצווארי ופארפלגיה, כן נגרמו לו פגיעות נוספות. המתלונן נותר משותק בפלג גופו התחתון והוא נעזר כיום בכיסא גלגלים. השופטת ציינה כי המתלונן הפך לשבר כלי ללא יכולת לתפקד וכן נפגעו אישתו, ילדיו והמשפחה כולה.