בספירה שנערכה לאחרונה התברר, כי פרויקט השימור של הבז האדום הצליח לייצב את מספר הזוגות המקננים באזור המועצה האזורית מגידו והוא עומד על כ-300 זוגות מקננים. זאת לאחר שבשנים האחרונות, לפני הפרויקט, מספר הבזים ירד בהתמדה.

הבז האדום,עוף דורס קטן הניזון בעיקר מחרקים ולטאות הינו אורח קבוע באזור. זהו עוף נודד המוגדר כמין בסכנת הכחדה המגיע לאזור בפברואר, הטלת הביצים מתחילה בסוף מרץ והבקיעה כחודש לאחר מכן. בכל קן יש 4-6 גוזלים ורק כמחצית מהם שורדים את שנת חייהם הראשונה.

באמצע החודש הבא יעזוב הבז האדום את האזור ויחזור לאפריקה. הבז האדום מקנן בעיקר בגגות ישנים אם כי בשנים האחרונות החלו הבזים לקנן בתיבות קינון אשר הוצבו במיוחד עבורם בישובים של המועצה האזורית מגידו ובשנה האחרונה החלו הבזים לקנן גם ביקנעם.

את פרויקט השימור של הבז האדום החלו שני משוגעים לדבר, מנחם אדר מהחברה להגנת הטבע ושלומי דנין, תושב אליקים שבמשך שנים דאג לבזים למקומות קינון בשטח המשק שלו. שניהם מתעסקים בבזים סביב השעון ודנין אף הפך את הבז האדום לשיגעון משפחתי.

למאמץ נרתמו גם המועצה האזורית מגידו שבשטחה נמצאת הכמות הגדולה ביותר של בזים בארץ וחברת החשמל אשר מפעילה את תוכנית 'פורשים כנף' לשימור הנשרים והעופות הדורסים בישראל וביחד עם תלמידי בתי הספר של המועצה האזורית החלו להציב תיבות קינון על מנת לאפשר לבזים להתרבות. הפרויקט כאמור הצליח השנה לאזן את מספרם של הבזים, והתקווה היא בספירה הבאה תירשם עלייה במספרם.

הפעילות למען הבז האדום כוללת מעקב ומחקר אחר אוכלוסייתו, הצלת גוזלים והשבתם לטבע והעלאת המודעות הציבורית לסכנת הכחדתו. במסגרת הפרויקט נלמדות תוכניות חינוכיות שנתיות בבתי הספר באזורים בהם מקננים הבזים האדומים.
מחברת חשמל נמסר: "החברה השותפה לפרויקט הבז האדום, רואה בשימור נדבך חשוב במעורבות של החברה בקהילה, למען התושבים ולמען הסביבה. אנו גאים להיות שותפים לפרויקט לשימור הבז האדום".

מהמועצה האזורית מגידו נמסר בתגובה: "תושבי מגידו רואים חשיבות גדולה לשמירת הנכס הטבעי והיקר באזורנו ולכן פותחים את ביתם לתיבות קנים של הבז. פרויקט חשוב זה של בתי הספר עומרים ופלגים ותושבי יישובי ההר הוא מקור לגאווה ולשיתוף פעולה עם כל הגופים המעורבים".