צילום: חגי אהרון ראש עיריית נצרת עלית, שמעון גפסו, נסע השבוע במסגרת תוכנית שותפות 2000 לביקור בקהילה היהודית בדטרויט. חברי האופוזיציה בעירייה מותחים ביקורת: "זו הנסיעה השלישית שלו לחו"ל בחצי שנה מאז נבחר".

שותפות 2000 מאגדת בתוכה את שלוש הרשויות: נצרת עילית, מגדל העמק והמוא"ז יזרעאל. יחד עם גפסו נסעו גם ראש המוא"ז יזרעאל אייל בצר ונציגות מעיריית מגדל העמק. ראשי הרשויות נפגשו עם מנכ"ל הפדרציה בוב אהרונסון וראשי הקהילה היהודית. על סדר היום היה כיצד לחזק את הקשר בין הקהילה שתומכת בעיר בתחום הרווחה והחינוך לבין הרשויות.

מכיוון האופוזיציה בנצרת עילית ניתן לשמוע קולות צורמים על הנסיעה. לטענתם, זוהי הנסיעה השלישית של ראש העירייה לחו"ל, מאז החל לכהן בתפקידו לפני כחצי שנה. "כשגפסו היה באופוזיציה הוא תקף את אריאב על כך שנסע לחו"ל פעם בכמה חודשים, אולי שנה. אבל עכשיו כשגילה את מנעמי השלטון, הוא שכח הכול", אמר השבוע חבר האופוזיציה, זאב הרטמן.

גם יו"ר האופוזיציה, אלכס גופמן, התרעם: "זו חוצפה שראש עירייה שנבחר רק לפני שישה חודשים בילה כבר שלוש פעמים בחו"ל".

אל השניים מצטרפת גם חברת האופוזיציה אתי רובין, שנכנסה במקומו של רונן פלוט: "זה ממש לא משנה אם הנסיעה מכספו או לא, יש בעיר הרבה בעיות והוא צריך להישאר בה".

בעירייה דוחים את הטענות ומדגישים, כי אחת מנסיעותיו של גפסו הייתה פרטית על חשבונו. "ראש העירייה יצא מאז כניסתו לתפקיד לפני כחצי שנה, לשני ביקורים רשמיים בחו"ל", נמסר מהעירייה, "ביקור אחד נמשך 48 שעות בלבד וכלל השתתפות בטקס אזכרה במחנה השמדה בפולין במסגרת מסע של תלמידי בתי הספר בעיר. הביקור הנוכחי בדטרויט משותף לשתי רשויות נוספות במסגרת שיתוף פעולה אזורי עם קהילת דטרויט. הקהילה תורמת סכומי כסף נכבדים לאזור ומשתתפת במימון רוב הוצאות הביקור. הנסיעה השלישית היא נסיעה פרטית לסופשבוע שמומן מכיסו של ראש העירייה".

עוד נמסר מהעירייה, כי במסגרת הנסיעה לדטרויט דיבר גפסו על חשיבות התמיכה והמשך ביצוע התוכניות למרות המצב הכלכלי. "נעבור את התקופה יחד ונצא ממנה מחוזקים", אמר גפסו למנכ"ל שותפות 2000 בוב אהרונסון.

כמו כן, צוין כי ביקור המשלחת והצגת הצלחותיה של התוכנית בפני ראש הקהילה הטו את הכף לטובת המשך הפעלת התוכנית ללא שינוי. "אני מקווה שהצלחנו לשכנע את הקהילה להמשיך בפרויקט החשוב למרות הקשיים הכלכליים", הוסיף גפסו.