צילום: יורם כהן בחודש מרץ 2009 פורסם דוח ועדת חקירה של משרד הפנים במועצה האזורית בוסתן אל מראג'. הדוח ביקר את תפקודה של המועצה של העומד בראשה דאז, אחמד זועבי, שהוא מצדו לא נשאר חייב וחשף שבאוגוסט 2008, ערב הבחירות לראשות המועצה, קיבל שני מסרונים מקצין המחוז דאז ומי שמכהן כיום כגזבר עיריית טבריה, גל מור סמו, בהם כתב: "אם אתה זוכה ומחפש גזבר, אני פנוי" ו"איחולי הצלחה. ואם אתה זוכה ומחפש גזבר, אני פנוי".

במשרד הפנים הקימו ועדה שתבדוק את התנהלות המועצה והחליטו לפזר את המועצה ולמנות יו"ר מטעם משרד הפנים. אבל אנשי משרד הפנים לא ידעו שגם מי ששימש כקצין המחוז שלהם, גל מור סמו "אינו חף משיקולים לא עניינים", כפי שטען ראש המועצה, אחמד זועבי. זועבי חשף בפני אנשי הביקורת, כי ערב הבחירות שהתקיימו באוגוסט 2008 זכה להתעניינות מצד מור סמו בנוגע למשרת הגזבר במועצה. לטענתו, כאמור הוא קיבל ממור סמו שני מסרונים בהם הציע עצמו לתפקיד הגזבר במועצה.

חברי הוועדה הופתעו מאוד מהתנהלות מור סמו, דוח ועדת החקירה הוגש למנכ"ל משרד הפנים, אריה בר. חברי הוועדה לא התייחסו להערה החשובה ולראיות שהציג ראש המועצה. "אמנם לא ביקשנו את תגובת קצין המחוז לראיות אלו, אך יש יותר מטעם לפגם בכך שקצין המחוז מציע את שירותיו כגזבר לראש המועצה, בוודאי כשמדובר על התקופה הבעייתית", נכתב בפרוטוקול הוועדה.

בינתיים, מונה מור סמו לגזבר עיריית טבריה, כאשר משרד הפנים החליט לשנות את תנאי הקבלה לתפקיד, שמצריכים תואר ראשון. למור סמו עדיין אין תואר ראשון והמשרד הסתפק בניסיון שיש לו בתחום הגזברות.

כתוצאה מהמהלך התמוה, החליטה התנועה לאיכות השלטון לצאת נגד המינוי. "אין גבול לפרשיית גל מור סמו", אמר בכיר בעיריית טבריה, "השתלשלות האירועים הקודמת מובילה לכך שעולה חשש שהכול תפור. עדיין לא הסתיימה הפרשה בעניין זה. האמת צריכה לצאת לאור. "אני לא מבין מדוע משרד הפנים מקל ראש בעובדות הללו".

את תגובתו של ראש המועצה בוסתאן אל מארג' לשעבר, אחמד זועבי, לא ניתן היה להשיג.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "משרד הפנים קיבל החלטה מקצועית בסוגיית המועצה האזורית בוסתן אל מארג', לפיה פוזרה המועצה ומונה יו"ר מטעם משרד הפנים. מעבר לכך, אין בכוונתנו להתייחס לכל הערה, ביקורת או משפט שנכתבו בוועדה ואם היה צורך בכך, היו עולים במסגרת ההחלטה".

גל מור סמו בחר שלא להגיב בנושא.